Altcoin Haberleri

BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor

BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor , ekonomi haberleri bölümümüzde BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor

BMW, içten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmek istemiyor

Elektrikli otomobilllerin bi hayli popüler olmasıyla birlikte artık bir çok marka tamamn bu pazara yönelmiş durumda. Gelecek senelerda ise içten yanmalı motorlar yaşamımızdan çıkacak.

Misal verilecek olursa Mercedes, 2030 yılına kadar pazar şartları el verdiğince elektrikli motorlara geçmiş olacak. Audi ise 2026 itibariyle yalnızca elektrikli otomobil üretimine başlayacak.

BMW ise içten yanmalı motorları tercih etmeye devam edecek. Alman marka, bu tip motorların hala ömrünü doldurmadığına inanıyor.

“DEĞİŞİM BİR GECEDE YAŞANMAYACAK”

Automotive News Europe’a konuşan BMW baş mühendislerinden Frank Weber, değişimin bir gecede yaşanmayacağının önemini vurguluyor. Elektrikli modellerin hala yanıtlaması gerektiği sorular olduğuna inanan Weber, “Bu elektrikli otomobillerin tamamını sisteme nasıl entegre edeceğiz? Peki ya şarj istasyonları için geliştirilecek yenilenebilir enerji seçenekleri? İnsanlar, sistem ve altyapı buna hazır mı?” dedi.

elektrikli oto bmw

Aynı diğer markalarda da olduğu gibi BMW, bünyesinde motor üretimi gerçekleştiren birden fazla çalışan bulunduruyor.

Elektrikli motorlara geçiş ile birlikte bu çalışanların tamamının yeniden eğitilmesi gerekecek. Bu da hem kaynak hem de zaman gerektiren bir işlem.

DEV YATIRIM YOLDA

Frank Weber, BMW’nin yakın zamanda benzinli ve dizel motorların gelişimi için büyük bir yatırım yapacağını açıkladı. Bu da markanın içten yanmalı motorlara yapacağı son yatırım olacak. Yatırım ile birlikte, tüm motorlar Euro 7 standartlarına uygun hale getirilecek.

Sonuç olarak BMW, 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlardan vazgeçmeyecek. Lakin bu tarihten sonra şirket, tamamen çevreci modellere yönelecek.


Başa dön tuşu