Gündem

BMW ve Mercedes, salgın nedeniyle CES 2022’ye katılmayacak

BMW ve Mercedes, salgın sebebiyle CES 2022’ye katılmayacak , ekonomi haberleri bölümümüzde BMW ve Mercedes, salgın sebebiyle CES 2022’ye katılmayacak başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. BMW ve Mercedes, salgın sebebiyle CES 2022’ye katılmayacak  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

BMW ve Mercedes, salgın sebebiyle CES 2022’ye katılmayacak

BMW ve Mercedes, salgın nedeniyle CES 2022'ye katılmayacak

2020’de koronavirüs sebebiyle iptal edilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu sene kısıtlamalar sebebiyle internet üzerinden gerçekleşmişti.

2022 senesinde tekrar yüz yüze yapılması hedeflenen CES, 5-8 Ocak 2022’de ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek.

159 ülkeden 1900’dan fazla şirketin katıldığı fuar, son haftalarda tesirini gösteren Omicron varyantı sebebiyle tartışılmaya başlandı.

BMW VE MERCEDES DE ÇEKİLDİ

Aralarında Amazon, Meta (Sosyal paylaşım sitesi Facebook), Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Pinterest ve General Motors’un da olduğu çok sayıda şirket, Omicron varyantı sebebiyle bu etkinliğe ekip yollamayacaklarını açıklamıştı.

Yeni bir açıklama yapan Alman otomobil üreticileri BMW ve Mercedes de fiziksel olarak fuarda yer almayacaklarını açıkladı.

bmw mercedes

TANITIMLAR DİJİTALE TAŞINIYOR

BMW‘den yapılan bilgilendirmede, “BMW Group, uzun senelerdır Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yenilikleri sunuyor. Pandemi durumu sebebiyle şirketimiz, CES’te hedeflenen tüm medya faaliyetlerini Almanya’dan canlı yayına giren tamamen dijital bir programa taşıyacak.” ifadeleri kullanıldı.

Alman otomotiv devi fuarda, renk değiştiren gövde panelleri ve yüksek teknoloji araç içi sinema sistemi gibi teknolojilerini görücüye çıkarmayı planlıyordu.

Mercedes de fuarda fiziksel olarak yer almak yerine tüm yeniliklerini dijital ortamda sergileyecek.

Bunun yanı sıra, CES 2022’de fiziksel olarak yer almayacağını duyuran şirketlerin sayısı 50’yi aştı.

Başa dön tuşu