Gündem

BTK, Twitter’ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı

BTK, Sosyal paylaşım platformu Twitter’ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı , ekonomi haberleri bölümümüzde BTK, Sosyal paylaşım platformu Twitter’ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. BTK, Sosyal paylaşım platformu Twitter’ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

BTK, Sosyal paylaşım platformu Twitter’ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı

BTK, Twitter'ın reklam yasağını kaldırma kararı aldı

Geçen yıl uygulaması başlatılan sosyal platform düzenlemesi ile Sosyal paylaşım platformu Twitter, YouTube, WhatsApp, Instagram ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook gibi sağlayıcılara, Türkiye’ye temsilci bildirme zorunluluğu getirilmişti.

Verilen süre sonunda temsilci bildiriminde bulunmayan Sosyal paylaşım platformu Twitter, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla reklam cezası almıştı.

REKLAM YASAĞI RESMEN KALKTI

Ceza gelmesinden sonra geri başlayan Sosyal paylaşım platformu Twitter, geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye temsilci bildirme kararı almıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun “Sosyal paylaşım platformu Twitter Inc. (Periscope/Scope) Adlı Sosyal Ağ Sağlayıcıya Reklam Verilmesinin Yasaklanması Kararının Kaldırılmasına İlişkin Başkan Kararı” Resmi Gazete’de yayınlandı.

Böylelikle Sosyal paylaşım platformu Twitter’ın, Türkiye’deki reklam yasağı resmen kalkmış oldu.

twitter reklam

Yayınlanan karar açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal paylaşım platformu Twitter Inc. (Periscope/Scope) adlı sosyal ağ sağlayıcının, ‘5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi sebebiyle 15 Ocak 2021 tarihli reklam yasağı kararının kaldırılmasına karar verildi.”

Başa dön tuşu