Kripto Haberleri

Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!

Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!, kripto para takipçileri için Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!

Yeni yılın ilk haftasında, Solana Blockchain’in çöküşünden Ribbon Finance’nin Avalanche ortaklığına kadar bir dizi kritik gelişme yaşandı. Bu yazıda, 18 altcoin projesinin mühim haberlerine göz atalım ve yakın tarihli duyurularını listeleyelim.

Solana ağı çöktü, nedeni DDoS saldırısı olabilir

Solana (SOL), son 12 ayda dördüncü kez çöktü. Solana topluluğunun Telegram grubuna göre, mainnet’teki kesinti zamanının ana nedeni DDoS saldırısı olabilir. Kullanıcılar, spam’ın ağı aşırı yüklediğinden şüpheleniyor. Altcoin projesi önceden, Eylül ayında, 400.000 TPS’ye ulaştıktan sonra yüksek tıkanıklık sebebiyle çökmüştü.

DeFi altcoin projesi Dot.Finance Polkadot parachain’e geçiyor

DeFi yield farming havuzlarını otomatikleştiren DeFi protokolü Dot.Finance, Binance Smart Chain’den (BSC) Polkadot Blockchain’deki ikinci parachain olan Moonbeam’e geçtiğini açıkladı. Altcoin projesi bunun bunun yanında, Moonbeam için Kusama destekli bir “canarynet” olan Moonriver’da hemen ekranlara gelecek. Dot.Finance, “göç sürecini” aşağıdaki tweet’te aktarıyor.

Nvidia Omniverse artık ücretsiz

Oyunculara yönelik GPU ve SoC ekipmanları üreten ve geliştiren Nvidia, 3D metaverse tasarımı ve sanal dünya simülasyonu platformu Omniverse’ü ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Omniverse, bireysel kullanıcıların sanal dünyalar tasarlamasını sağlayan araçlar sağlıyor. Nvidia, ayrıntıları bilgileri aşağıdaki makalede paylaşımı yaptı:

Osmosis TVL’de 1 milyar doları aştı

Cosmos ağından DEX platformu Osmosis, kilitli toplam değerde 1 milyar doları aştı. Bu zamanda OSMO fiyatı 24 saatlik kazancını %13’e yaklaştırdı ve 8.58 dolar ATH’sini kaydetti. Bu talebin, Ethereum ağının yüksek gas fiyatlarıne alternatif arayan kullanıcılar aracılığıyla sağlandığı düşünülüyor.

Tokens.com, Decentraland ve UDNX moda haftasına ev sahipliği yapıyor

DeFi, NFT ve metaverse sektöründeki yatırımlarıyla gündeme gelen Tokens.com, 24-27 Mart 2022 tarihindeki Decentraland‘in ilk moda haftasına ev sahipliği yapıyor. Tokens.com’un gelecekte kripto para konferanslarına ve etkinliklere ev sahipliği yapacak “Tokens.com Tower” projesi de 2022 ilk çeyrekte tamamlanıyor.

CFTC, Polymarket’te 1.4 milyon dolar ceza kesti

Polymarket, kullanıcıların spor oyunlarında ve siyasi seçimlerde bahis oyamamalarını sağlayan merkeziyetiz bir platformdur. Bunun yasalara aykırı olduğunu bildiren ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), 3 Ocak 2020’den beri faaliyet gösteren altcoin projesini 1.4 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Ribbon Finance, lansman ve entegrasyon duyurularından sonra %60 değer kazandı

Ribbon Finance (RBN) fiyatını tetikleyen iki mühim gelişme yer alıyor. İlki, Ribbon V2’nin piyasaya sürülmesi:

Altcoin projesi Avalanche’yi (AVAX) listelediğini ve kullanıcıların  %24,18 getiri elde edebilecekleri yeni bir AVAX kapsamı içindeki çağrı kasasını açıkladı:

Altcoin Chainlink %31 değerlenirken, “karlı token’ler” listesine katıldı

Kasım ayında başlayan ve %50’ye ulaşan piyasa düzeltmesinden sonra, Chainlink yatırımcılarının çoğunluğu zarardaydı ve hodl’a sürdüler. LINK token’in kısa vadeli yükselişinden sonra, ağdaki Gerçekleşen Kâr/Zarar oranı tersine döndü ve ağdaki yatırımcıların çoğu kara geçti. Santiment, on-chain metriklerini aşağıdaki tweet’te aktarıyor.

9,7 milyon Shiba Inu (SHIB) yakıldı

Kriptosite.com olarak aktardığımız üzere, son 24 saat içinde 9.7 milyon Shiba Inu (SHIB) yakıldı. Şimdiye kadar, 1 katrilyonluk ilk arzdan 410.300.575.781.510 SHIB (%41.30006) kalıcı olarak dolaşımdan çıkarıldı. Bigg Entertainment’ın sahibi Steven Cooper, ekibinin bir günde 4,9 milyon SHIB yakabildiğini paylaşıyor.

MassBit, Polygon Network ile entegre oluyor

Polygon Blockchain, yeni entegrasyon sebebiyle artık daha kapsamlı bir alana yayılmayı sürdürüyor. Altcoin projesi, MassBit’in cross chain indeksleme sistemine yayılma için ortaklığı başlattı. Bu ortaklık, iki yönden cross chain projeler için önem arz ediyor:

  • Geliştirme sürecindeki görevlerin büyük bir bölümünü kaldırılıyor. Böylelikle geliştiricilere diğer görevler için daha fazla zaman ve kaynak sağlanıyor.
  • Bu özellik bunun yanı sıra geliştiricilerin projelerini geliştirmede çok mühim olan verileri “analiz etmelerini” ve “sorgulamalarını” olabilecek kılar.

Mason Nystrom, altcoin projeleri ATOM ve THETA ortaklığına dikkat çekti

Tecrübeli araştırmacı ve kripto analisti Mason Nystrom, altcoin projesi Cosmos’un (ATOM) Theta güncellemesinin yatırımcılara kazandırabileceklerini anlattı. Nystrom, 6 madde sıralıyor ve kaba şunları içeriyor:

  • Meta-işlemler
  • NFT modülleri
  • Blockchain’ler arası hesaplar
  • Likidite staking
  • Hub’da CosmWASM örneği
  • Gravity Bridge’ye geçiş

1.049 milyar Dogecoin, Robinhood ve anonim altcoin balinaları içinde el değiştirdi

Balinaların Dogecoin işlemlerini takip eden DogeWhaleAlert, toplamda bir milyardan fazla DOGE taşıyan 15 transfer tespit etti. İşlemlerden bazlıları 51 milyon, 17 milyon ve 34 milyon dolar değerindeydi ve toplamda 1.049 milyar Dogecoin el değiştirdi. İşlemler ve Robinhood borsasına aktarılan miktarlar aşağıdaki tweet’ler de görülüyor.

MonkeyBall GameFi, MBS işlemlerini başlattı ve NFT sürümünü açıkladı

MonkeyBall oyna-kazan protokolü ekibi aracılığıyla paylaşılan resmi duyuruya göre, MBS token test süreci tamamlandı. Ayrıca, bir çok üçüncü taraf platformunda mevcut olan MonkeyBall’ın MBS token’i, Solana tabanlı oyun ortamını geniş bir GameFi segment katılımcısı kitlesine tanıtacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu