Kripto Haberleri

Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Balinalar Harekete Geçti!

Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Balinalar Harekete Geçti!, kripto para takipçileri için Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Balinalar Harekete Geçti! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Balinalar Harekete Geçti! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bu 3 Altcoin’e Dikkat: Balinalar Harekete Geçti!

Balina izleme araçları Polygon (MATIC), Ripple (XRP) ve Dogecoin’de (DOGE) devasa balina transferleri tespit ediyor. Verilere göre her bir altcoin projesinde milyon dolarlık fonlar oynadı. DogeWhaleAlert ve Whale Alert gibi on-chain dedektifleri cüzdanların kimlerini detaylandırıyor. İşte ayrıntılar…

Bu 3 altcoin projesinden milyonlar taşındı

DogeWhaleAlert Twitter hesabı, en popüler meme coin DOGE’de enteresan üç işlem tespit etti. Bunun yanı sıra, balinalar hemen hemen 33 milyon Poligon (MATIC) transferi gerçekleştirdi. Anonim cüzdanlar içinde gerçekleşen operasyonda, üç etapta “5.068.594”, “4.222.364” ve “4.361.456” DOGE aktardı. Kriptodaki bu meblağlar fiat cinsinde toplam 2.389 milyon dolar. İlginç bir biçimde, bu transferlerin komisyon fiyatları 2 doları geçmedi.

Altcoin balinaları, 86 milyon dolarlık MATIC transfer etti

On-chain dedektifi Whale Alert, bilinmeyen kripto cüzdanları içinde yapılan iki büyük MATIC transferi tespit etti. Her transfer 42 milyon dolar ve 43 milyon doların biraz üzerinde taşındı: 16.487.354 ve 16.487.355 MATIC. Kriptosite.com olarak aktardığımız üzere MATIC, en büyük 1.000 ETH balinası aracılığıyla en fazla işlem gören token olma durumunu UNI’ye kaptırdı. Şu anda, MATIC, ilk 1000 Ethereum balinası aracılığıyla tutulan varlıklar içinde 10. sırada yer alıyor.

309 milyon XRP, borsalar aracılığıyla hareket ettirildi

Whale Alert, son yedi saat içinde birkaç büyük XRP işlemi tespit etti. Bunlardan biri, 177.149.700 XRP’lik enteresan bir tek parça taşıyordu. Fonlar, dahili olarak Gopax ve FTX içinde Güney Kore merkezli önder borsa Bithumb aracılığıyla taşınıyor. Bithomp XRP analitik sağlayıcısına göre, 177 milyondan fazla XRP’nin en büyük transferi anonim cüzdanlar içinde yapılıyor.

Altcoin projelerine dair mühim gelişmeler

  • DOGE’nin yukarıdaki işlemlerde yalnızca 2 dolar gas masrafı çıkarması Elon Musk’un iddialarını destekliyor.
  • Hatırlamak gerekirse, bu ucuzluk, Elon Musk’ın Bitcoin üzerinden ödemeler için bir para birimi olarak Doge’u tercih etmesinin ana etkenleri içindeydı.
  • Dogecoin geliştiricileri 8 farklı çalışmadan oluşacak tol haritasını açıkladı.
  • Polygon, Blockchain’deki bir açığı önceden fark etti ve hack saldırısını 1.6 milyon dolarda durdu. (Ayrıntılar burada)
  • SEC’in bir yıl önce Ripple’a karşı başlattığı yasal savaşa rağmen, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, 2021’in Ripple için şuana dekki en kuvvetli yıl olduğunu paylaşımı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu