Kripto Haberleri

Bu Altcoin’de Rug Pull: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı!

Bu Altcoin’de Rug Pull: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı!, kripto para takipçileri için Bu Altcoin’de Rug Pull: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bu Altcoin’de Rug Pull: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bu Altcoin’de Rug Pull: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı!

EtherWrapped adlı yeni bir altcoin projesi, bir token airdrop’u başlattı ve ardından bugün erken saatlerde topluluğu üzerinde bir “rug pull” gerçekleştirdi. Ayrıntılar için Kriptosite.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesinde halı çekildi, fiyat sıfırlandı

Başka bir “rug pull”, Ethereum’un DeFi ekosistemini vurdu. Ethereum üyelerine işlem geçmişleri ile ilgili analizler sunan EtherWrapped (YEAR) adlı yeni bir altcoin projesi, bu sabah erken saatlerde bir token airdrop’u başlattı. Token’ler, kullanıcıların on-chain faaliyetlerine göre tahsis edildi, yani daha aktif kullanıcılar daha fazla token aldı.

EtherWrapped, şimdi silinmiş bir Twitter hesabından airdrop’u açıkladı. Kimliği belirsiz olan ekip, Etherscan üzerindeki token anlaşmasini de doğrulayarak gerçek görünmesini sağladı. Ayrıca, olabileceken yeni token’ler için devam eden yutturmacadan yararlanmak maksadıyla geçen hafta başlatılan OpenDAO ve GasDAO’dan iki airdrop izledi. 4.500’den fazla kullanıcı airdrop’u talep etti ve YEAR kısa süre sonra merkezi olmayan borsa Uniswap’ta işlem yapmaya hazır duruma geldi.

Altcoin

Token piyasaya sürüldükten dört saat sonra, saat 06:00 UTC’de token’in fiyatı hemen hemen sıfıra düştü. Yaşanan hadiseden sonra birkaç kullanıcı, ekibin sözde “yem ve geçiş” operasyonu yoluyla bir “rug pull” gerçekleştirdiğini iddia etti. MyCrypto CMO Jordan Spence, olayı ilk not edenler içindeydı. “YEAR’de halı çekilmiş görünüyor. satılamıyor/gönderilemiyor. Sadece satın alabiliyor,” diye tweet attı.

Bu olayda, token anlaşmasi yaratıcıları ‘revokeOwnership’ adlı bir akıllı anlaşma işlevini sakladı. Yaratıcılar, Uniswap V2 anlaşmasini yeni mal sahibine yönlendirdi, bu da holder’ların tahsislerini satmalarının engellendiği manasına geliyordu. Bu hareket, traderların hala token’i alabilecekleri fakat satamadıkları bir ‘bal küpü’ dinamiği yarattı. Sonuç olarak, token fiyatı yükseldi ve daha fazla alıcı çekti. Kısa bir süre sonra, EtherWrapped ekibi token paylarını sattı ve çeşitli işlemlerde 30’dan fazla ETH elde etti. Bu sefer, YEAR hemen hemen 0,0007 dolarlık bir fiyattan hemen hemen sıfıra düştü. EtherWrapped ekibi de ortadan kayboldu ve tüm sosyal platform kanallarını sildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu