Kripto Haberleri

Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli!

Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli!, kripto para takipçileri için Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli!

Blockchain güvenlik şifrketi PeckShield aracılığıyla yayına giren bir ikazya göre, popüler meme coin Floki Inu’nun bir kopyası olan altcoin Snowflake Floki, bir “honeypot” dolandırıcılığı. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Güvenlik şifrketindan bu altcoin projesine yönelik ikaz

PeckShield, Snowflake Floki’nin bir dolandırıcılık örneği sergilediğine dikkat çeken bir ikaz paylaşımı yaptı.  Bir honeypot (bal küpü) sahtekarlığı, kullanıcıları tokenları satma kabiliyetini devre dışı bırakırken satın almaya zorlar. Alıcıların parası, tüm para çekme işlemlerinin bağlantısı kesildiğinden, anlaşmade etkin bir biçimde sıkışıp kalır. Tipik olarak, dolandırıcılar, kendi cüzdanları dışındaki diğer tüm cüzdanları kara listeye alır. Bu tür bir dolandırıcılık yeni değil. Ethereum kullanıcıları senelerdır honeypot uğraşıyor. Binance Smart Chain, token çıkarmak için daha ucuz olduğundan, bu tür dolandırıcılıklar popüler akıllı anlaşma Blockchain’de de yaygın bir olay halini aldı.

Snowflake Floki, Pazartesi günü Binance Smart Chain aracılığıyla desteklenen merkezi olmayan bir platform olan PfakateSwap’te piyasaya sürüldü ve bazı takipçiler anında kırmızı bayrağı fark etti. Başarısız olmasa da bal küplerini tespit etmenin artık kolay bir yolu var. Bir honeypot dedektörü, belirli bir kripto para birimi projesinin bir dolandırıcılık olup olmadığını belirleyebilmek için alım satım işlemini simüle ediyor.

Buna benzer bir dolandırıcılık da Ekim ayının sonlarında yaşandı. Netflix’in hit hayatta kalma drama dizisi Squid Game’den esinlenilen bir token, fiyatı kısa bir sürede büyük bir hızla fırladıktan sonra ana akım medyada manşetlere taşındı. Lakin bir sorun vardı: Token fiyatını şişirmede kilit rol oynayan yerleşik “damping önleme mekanizması” sebebiyle alıcılar onu satamadı. Dolandırıcılar, güncel olaylar yahut meme coin’lerden yararlanmaya çalışmaya sürdürmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu