Kripto Haberleri

Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!, kripto para takipçileri için Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

2017’de kurulan Hong Kong merkezli Bitcoin borsası Coinsuper, müşterilerin kripto para çekim işlemlerini durdurdu. Gelişmeye göre borsada fiat ve kripto çekim işlemleri yapılamıyor ve bunun üzerine borsasının 7 müşterisi olayı polise açıkladı. Coinsuper’in bir kaçış planı yaptığından şüpheleniyor.

İşlem yapamayan kullanıcılar olayı polise açıkladı

Bloomberg Crypto, Coinsuper borsasının Kasım ayından bu yana yüzlerce üyelerinin para çekme işlemlerini durduğunu dile getiriyor. Söylentiler, şirketin Telegram grubundaki resmi sohbetinden doğrulandı. Bildiriye göre Bitcoin (BTC) borsasının müşterileri fiat yahut kripto para birimlerinde çekim işlemi yapamayacak. Bunun üzerine borsada işlem yapan 7 kullanıcı olayı polise açıkladı. Kullanıcılar mağduriyetlerini basınla paylaşıyor.

Borsa mağdurları, 55.000 doları ve kripto fonlarını taşıyamadıklarını Bloomberg News ile paylaşımı yaptı. Yerel polis, “bir yatırım şirketi” aracılığıyla kripto para satın alan ve Aralık ayından bu yana parasını geri alamayan bir müşterinin durumunu araştırmaya koyulduklarını açıkladı. Bunun dışında olaveyair polisten başka bir yorum alınamadı ve Coinsuper borsası herhangi bir açıklama yapmadı.

Bitcoin borsası fonları neden durdurdu?

Bu durumun, Hong Kong düzenleyicileri aracılığıyla hedeflenen kripto borsalarıyla alakalı ulaşan politika değişikliğinden kaynaklandığı düşünülüyor. 2021’in Kasım ayında, Hong Kong’un düzenleyici çerçevesi tüm kripto ticaret şirketlerinin faaliyet göstermek için lisans almaları gerektiğini önereceğini belirtmişti; aynı yaklaşım Singapur aracılığıyla da sürdürülüyor.

Coinsuper, Zhang Zhenxin aracılığıyla 2017 senesinde kuruldu, fakat Çinli patron iki yıl sonra öldü. UBS China’dan Karen Chen şirkete 2018’de katıldıktan sonra, 2020’de açıklamayan miktarda borsa kullanıcılarından fon toplandı. En son yıllık raporda Chen, şirketin en büyük hissedarı olarak kayıt edildi. Coinsuper’in sosyal platform hesapları 1 Aralık 2021’den beri aktif değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu