Kripto Haberleri

“Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

“Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için “Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

ABD hükümetinin harcamalarının önündeki önüne geçerin belirmesiyle altın yataya yakın seyrediyor. Altın fiyat aralıkları, Pazartesi gün ortası ABD piyasalarında yataya yakın seyrediyor. Vadeli işlem traderları aracılığıyla kısmen hafif, kısmen kısa vadeli alımlar ve bu hafta sonlarında yaşanan mühim ABD hükümet harcama hadiseleri öncesinde hafif güvenli liman alımları, altının kısa vadeli teknik duruşuyla dengeleniyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son 0,40 dolar artarak 1,752,20 dolardan işlem görüyordu. Aralık Comex gümüşü en son 0.265 dolar artışla ons başına 22.69 dolardan işlem görüyordu. Açıklamalar için Kriptosite.com’dan ayrılmayınız.

Altın fiyat aralıkları ve ABD konjonktürü

Bu haftanın odak noktası ABD hükümet harcamaları. Başkan Biden‘ın altyapı paketi Perşembe günü Temsilciler Meclisi oylamasına hazırlanırken, ABD hükümetinin fonu Perşembe gece yarısı sona erecek ve uzatılmazsa Cuma günü hükümetin bir kısmı kapanacak. ABD hükümetinin kısmen kapanabileceği görülmektedirsa, piyasada bazı endişeler bu haftanın sonlarında ortaya çıkabilir. Diğer yandan Avrupa ülkeleri ve Çin, yakın günlerde çözülmesi beklenmeyen enerji kıtlığı yaşıyor. Bu, ham petrol ve doğal gaz fiyat aralıklarının bir süre daha yüksek kalacağını gösteriyor. Bu, metaller de dahil olmak üzere ham emtia sektörünün çoğu için yükselişin altında yatan bir unsur.

Bugün mühim dış piyasalar, ABD doları endeksinin biraz daha kuvvetli olduğunu görüyor. Nymex ham petrol vadeli fiyat aralıkları üç yılın en yüksek düzeysinde ve varil başına 75.40 dolar civarında işlem görüyor. Bu bunun yanı sıra metaller için de yükseliş. 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda% 1.446’yı getiriyor. Son zamanlarda git gide artan tahvil getirileri, güvenli liman altın ve gümüş için düşüş gösteriyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik görünüm

Teknik olarak, analist Wyckoff’a göre, Aralık ayı vadeli altın ayıları genelde kısa vadeli teknik avantaja sahip ve günlük çubuk grafikte üç haftalık bir fiyat düşüş trendi var. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, geçen haftanın yükseği 1.788.40 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Analist Wyckoff’a göre, ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyat aralıklarını 1.700,00 dolar düzeysindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç bugünün yükseği 1.760.90 dolarda ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor. İlk destek Eylül’ün düşüğü 1.737.50 dolarda ve ardından 1.730.00 dolarda görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Analist Wyckoff’a göre gümüşün teknik görünümü ise şöyle: Aralık ayı gümüş vadeli ayıları, genelde kısa vadeli teknik avantaja sahip. Fiyatlar günlük çubuk grafikte üç haftalık düşüş trendinde. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyat aralıkları ons başına 24.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyat aralıkları 21.00 dolardan katı desteğin altında kapatmak. İlk direnç 23.00 dolarda ve ardından geçen haftanın yükseği 23.15 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bugünün en düşük düzeysi olan 22.39 dolarda ve ardından Eylül ayının en düşük düzeysi olan 22.025 dolarda görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu