Kripto Haberleri

Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi!

Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi!, kripto para takipçileri için Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi!

 Kriptosite.com olarak, en iyi 10 altcoin ve bunların gerçek dünya çapındaki uygulamaları üzerinde duracağız. Birçok altcoin’in gerçek dünya uygulamaları var ve yıkıcı teknolojiler haline geliyorlar. Bu projeler Fintech, DeFi ve hatta eğlence endüstrisindeki gerçek poblemleri çözebilir yahut çözme sözü verebilirler. Kriptoya yatırım yapmanın bir parçası, bir altcoin projesinin bağlı olduğu çözüm türlerini anlamaktır. Şimdi 10 altcoini mercek altına alıyoruz.

0,7 Doların Altında 7 Metaverse Coin ile Tanışın!

En kaliteli 10 altcoin

Solana (SOL). Popüler altcoin, kendisini dünyanın en bi hayli hızlı blok zinciri ve kriptoda en bi hayli hızlı büyüyen ekosistem olarak adlandırıyor. Şu anda DeFi, NFT’ler, oyun ve Web3’te 400’den fazla projeyi desteklemektedir. Konsensüs, hisse ispatı ve benzersiz bir geçmiş ispatı sürecine dayanmaktadır. Solana’nın blok zinciri, Ethereum’a benzer fakat daha kolay ölçeklenebilir, daha düşük ücretlere sahiptir ve birleştirilebilir. Kripto borsası Gemini’ye göre, saniyede 50.000 işleme yahut 65.000’lik teorik tepe kapasiteye kadar işleyebilir. Üst düzey tahmine göre, bu Ethereum‘dan hemen hemen 4.000 kat daha bi hayli hızlı. Tanınmış bir etkileyicinin olan CryptoWendyO, Solana’yı en iyi yardımcı program seçimi olarak seçti.

Uzman, En İyi 5 Metaverse Coin Projesini Açıkladı!

Uniswap (UNI). Şu anda, CoinMarketCap.com’a göre Uniswap, token piyasa değeri ile en popüler merkezi olmayan borsadır. Yatırımcıların, işlemi tamamlamak için bir aracı kullanmadan doğrudan iki taraf içinde kripto para ticareti yapmalarını sağlar. Wave Financial CEO’su David Siemer, “Bence SushiSwap ve Aave gibi bir çok DeFi madeni parası, büyük bir yükselişe geçmesine rağmen hala düşük değerde. Bence Uniswap hala düşük değerde” dedi. Etkili bir biçimde token sahiplerine akan bu platformlardaki gelir artık çok büyük. “Uniswap tek başına günde hemen hemen 6 milyon dolar – yani yılda 2,2 milyar dolar kazanıyor ve gerçekten bi hayli hızlı büyüyor” diye ekledi.

Polkadot (DOT). Solana gibi, Polkadot’un işlemleri Ethereum’daki işlemlerden daha bi hayli hızlı ve daha verimli, fakat son haftalarda kripto meraklıları içinde daha az popüler oldular. Bu, büyük ölçüde Ethereum ve Solana gibi rakip blok zincirlerinde git gide artan NFT’lerin sayısından kaynaklanmaktadır. Parachain teknolojisi (belirli projeler için yapılmış özel blok zincirler) aracılığıyla, güvenlik garantili herhangi bir blok zinciri içinde her türlü veriyi aktarabilir. Bu, diğer blok zincirlerinin kendi ağına basit bir şekilde bağlanabileceği manasına gelmektedir. Ayrıca hard fork gerektirmeden yükseltmelerden geçebilir.

Bu Altcoin, Polkadot Parachain Müzayedesini Kazandı: Fırladı!

Ripple (XRP). ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs aracılığıyla inşa edildi. Ne yazık ki, kriptonun bir menkul kıymet varlığı olarak kabul edilip edilmemesi hususunda SEC ile bir davaya girdikten sonra bazı borsalardan çekildi. Dava sürüyor. TikTok’ta hemen hemen 500.000 takipçisi olan ve kamuoyunda Crypto Masun olarak anılan Mason Versluis gibi kripto yatırımcıları ve etkileyicileri, XRP‘nin ağır bir savunucusu. Küresel dijital para birimi dönüşümünün ön saflarında bulunacağına inanıyor. Versluis, diğer ülkelerden ödeme kabul eden bir işletmeyi yönetmeye çalışırken çok fazla yüz yüze geldiğı bir sorunu çözdüğü için XRP’ye yatırım yaptı: denizaşırı müşterilerinden ödeme almak yavaş ve pahalı bir zamanti.

Cardano (ADA). Popüler altcoin Cardano’yu benzersiz kılan şey, hakemli araştırmalar üzerine yapılandırılmış topluluk temelli bir proje olmasıdır – tanıtım belgesi bile topluluk girdilerinden meydana gelir. Akıllı anlaşmaleri destekleme hususunda Ethereum ve Solana ile aynı yeteneklere sahiptir ve hisse ispatı konsensüsü üzerinde çalışır. Cardano, Temmuz ve Eylül içinde hemen hemen %182 arttı, fakat NFT’leri zaten destekleyen diğer blok zincirlerinin önderliği almasıyla son haftalarda popülaritesi arka planda kaldı. Eylül ayının başlarında, blok zinciri nihayet alonzo olarak anılan bir yükseltmeyi gerçekleştirdi.

Analist, Cardano Yatırımcılarını Uyardı

Tether de litede

Tether (USDT). Yaklaşık 68 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük stablecoin’idir. Tether ilk etapta her kripto paranın banka hesaplarında tamamen ABD doları ile desteklendiğini iddia etti. Lakin Tether’e olan talep arttıkça, piyasa katılımcıları durumun gerçekten böyle olup olmadığını sorgulamaya başladı. Bu tür sorgulamalara engel olmak için Tether, mali tablolarında rezervlere ilişkin tasdikler aldı. Bunun yanında, bunlar çok fazla yanıtlardan daha fazla soru ortaya koydu. Tether, 29 yaşındaki kripto milyarderi Sam-Bankman Fried de dahil olmak üzere bir çok kripto para biriminden sağlam bir desteğe sahip.

Helium (HNT). Helium ağının amacı, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının bağlanması için blok zincirle çalışan bir ağ oluşturmaktır. Bir IoT cihazı, internete bağlandığı ve iletişim kurduğu sürece TV’den buzdolabına kadar her şey olabilir. Bir IoT geleceğinin gerçekleşmesi için bir çok yerde 7/24 internetin olması gerekir. Şu anda bu zorlayıcı çünkü internete bağlantılar birden fazla sağlayıcı aracılığıyla sunuluyor ve çok sayıda farklı kimlik doğrulama bilgisi gerektiriyor. İşte burada Helium devreye giriyor. Helium, topluluğun internet ulaşım noktalarını çalıştırmasını sağlayarak IoT cihazlarını destekleyen küresel ve merkezi olmayan bir ağ yaratmayı planlıyor.

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama'ya Yöneldi

Elrond (EGLD). Elrond’un kuvvetli yönleri içinde, ekosistemine bağlanmak için çok sayıda protokolü teşvik eden ölçeklenebilirlik, hız, güvenlik ve esneklik sayılabilir. Kripto yatırımcılarının ve Mack Lorden gibi etkileyicilerin ELGD’ye sahip olduklarını söylemelerinin bir nedeni, risksiz faiz kazanmayı ve stake etmeyi tercih etmeleridir. Protokol, gözetimsiz yetkilendirme sunarak, pay sahibinin EGLD‘lerini yatırımı kaybetme tehlikesi olmadan bir doğrulayıcıya basit bir şekilde devretmesine olanak tanır.

Poligon (MATIC). Ethereum uyumlu blok zincirlerini bağlamak için kullanılan ikinci bir katman protokolüdür. Polygon’un yerel belirteci MATIC, Polygon ağının bakımı ve yönetimi için kullanılmaktadır ve Polygon ağındaki uygulamalardaki işlemlerin bunun yanında stake etme fiyatlarıni ödemek için kullanılabilir. Bu protokol, yüksek gas fiyatları ve yavaş hızlar gibi Ethereum blok zincirinin yüz yüze geldiğı bazı ölçeklendirme problemlerinin üstesinden gelmeye yardımcı olmak için başlatıldı, fakat Ethereum’un güvenliğinden ödün vermeden. ABD’li milyarder Mark Cuban ağa yatırım yaptı. Kripto varlık yöneticisi Wave Financial’in CEO’su David Siemer, bir röportajda, kuvvetli bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olduğu için Polygon’a yatırım yaptığını, fakat kullanımı teşvik etmek için çok para verdiklerini dile getirdi.

İnceleme: MATIC Tabanlı 5 Metaverse

Vechain (VET). VeChain’in temel amacı, verimli veri aktarımı ve tedarik zinciri yönetimi için araçlar sağlayarak işletmelerle daha iyi işbirliğini sağlamaktır. VeChain ilk etapta yalnızca tedarik zinciri yönetimine odaklandı, fakat o zamandan beri daha genel veri çözümlerine odaklanmak için blok zincirinin kapsamını artırdı. H&M ve Walmart China, malları takip etmek için VeChain teknolojisinden yararlanıyor. VET tokeni protokoldeki değişiklikleri oylamak içindir, VTHO tokeni ise işlemleri yürütür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu