Kripto Haberleri

“Büyük Çöküş Olacak” Ünlü İsimden Altın ve Kripto Para Tahminleri!

“Büyük Çöküş Olacak” Ünlü İsimden Altın ve Kripto Para Tahminleri!, kripto para takipçileri için “Büyük Çöküş Olacak” Ünlü İsimden Altın ve Kripto Para Tahminleri! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Büyük Çöküş Olacak” Ünlü İsimden Altın ve Kripto Para Tahminleri! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Büyük Çöküş Olacak” Ünlü İsimden Altın ve Kripto Para Tahminleri!

Ekonomik tahmin ve yatırım araştırma şifrketi ve yayıncısı olan HS Dent Publishing’in kurucusu Harry Dent, şuana dekki en büyük finansal gerilemenin bu sene yaşanacağını ve yatırımcıların piyasayı tamamen yok etmeden önce satmazlarsa ‘hayatlarının en büyük riskini’ alacaklarını dile getiriyor. Harry Dent’e göre altın dahil tüm varlıklar risk altında. Ünlü ismin piyasalara ilişkin değerlendirmelerini ve ‘büyük çöküş’ öngörülerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

“Büyük çöküş, finansal varlıkların Fed etkisiyle ‘tarihin en büyük balonu’ olmasından kaynaklanacak”

Harry Dent bir ekonomist ve ‘Sıfır Saat: Modern Tarihin En Büyük Siyasi ve Mali Kargaşasını Avantajınıza Çevirin’ ve son kitabı ‘Kabarcık Patladığında Ne Yapmalı: Yaklaşan Ekonomik Kış İçin Kişisel ve İş Stratejileri’nin yazarı. Ekonomik tahminlerini demografik değişimlere dayandırıyor.

Harry Dent, risk varlıklarının dalgalar halinde satılacağını, ilk dalganın ABD hisse senedi piyasalarının %40’a kadar düştüğünü ve tüm ayı piyasası aşamasının toplamının 1’e kadar çıkacağını dile getiriyor.1999’daki Dot Com Bubble çöküşü sırasında teknoloji hisselerine olanlardan farklı olarak, S&P 500 için %90’lık kayıp manasına geliyor. Ekonomist, şu iddialı ve korkutucu öngörülerde yer alıyor:

Bu, yaşamınızın en büyük çöküşü ve en büyük gerilemesi olacak ve çoğu olabileceken 2022’de yaşanacak. Bütün çöküş %80 ila %90 içinde, ilk çöküş ise %40 ila %55 içinde olacak. Çok bi hayli hızlı yaşanacak, görmeyeceksiniz. Yani haklı olup olmadığımı görmek için beklerseniz ve bu riski alırsanız, çok ama çok sert vurulacaksınız ve tarih bu hususta çok net.

Altın

Harry Dent’e göre bu çöküş, büyük ölçüde, finansal varlıkların, Federal Rezerv aracılığıyla aşırı teşvikten kaynaklanan ‘tarihin en büyük balonu’ olması sebebiyle yaşanacak:

Doğal bir balonsa bu bir şey, ama merkez bankaları aracılığıyla düzenlendiğinde tam anlamıyla (zamanlamayı) tahmin etmenin bir yolu yok.

“Altın dahil tüm varlıklar risk altında!”

Harry Dent’in yorumları, Çarşamba günü Fed’in bu sene varlık alımında azalma başladığında, ‘uygun bilanço akışı hızının olabileceken önceki normal hayata dönme zamanında olduğundan daha bi hayli hızlı bulunacağını’ söyleyen toplantı tutanakları yayınlamasıyla geldi. Hisse senedi piyasaları haberlere olumsuz tepki verirken, Hazine faizleri yükseldi. Harry Dent, 2022’deki bu piyasa düzeltmesini, bin yıllık neslin önderlik ettiği daha büyük bir patlama döngüsüyle birlikte bir toparlanma izlemesi gerektiğini dile getiriyor ve  “Yaklaşık 2023’ün sonlarında yaşamımızın satın alma fırsatına sahip bulunacağız” diye ekliyor. Ekonomist, felaket öngörülerine şu yönde sürdürmekte:

Bir sonraki patlamanın sonsuza kadar 2024’ten 2039’a kadar olan Y kuşağı bulunacağını tahmin ediyordum, Baby Boomer’ın patlaması kadar uzun değil ve o kadar dik değil, fakat bunu ABD’de takip edecek başka bir patlama göreceğiz ve daha fazlası Asya’da, özellikle şu anda Hindistan’da ve Çin ve Güneydoğu Asya’da olacak.

Altın

Harry Dent’e göre, varlık fiyat aralıklarındaki deflasyondan en fazla Hazine tahvillerinin yararlanması gerekse de, altın dahil tüm varlıklar risk altında. Ekonomist, “Harika bir iş yapmak istiyorsanız 30 yıllık Hazine tahvili alırsınız ve bu %40’tan %50’ye kadar çıkabilir ve 2008’de oldu” diyor. Ayrıca Dent, altının ve Hazine tahvillerinin riskten korunma özellikleri içinde bir ayrım yapıyor:

Enflasyonist bir sonuçta altın, nihai enflasyon riskinden korunma yöntemidir. Hazine bonoları, en kaliteli bonolar, nihai deflasyon riskinden korunmadır.

Finansal varlıklardaki çöküşün, ekonomik bir gerileme aracılığıyla tetiklenmeyeceğini söyleyen Ekonomist, aksine, bir piyasa çöküşünün durgunluğu hızlandıracağını düşünüyor:

İnsanlar bu finansal varlıkları satmaya başladığında servet kaybolur ve insanlar daha fazla panikler ve bu da durgunluğa neden olmaktadır. Finansal varlık çöküşü aslında 2000 çöküşünde olan durgunluğu tetikliyor.

Harry Dent, altcoin’lerin çoğunu şu anda bir balon olarak görse de, 2023 ve ardındanki toparlanma aşamasında satın alınacak varlıklardan birinin kripto para birimleri bulunacağını kaydediyor. Ekonomist, şu anda kendi hisselerinin ağırlıklı olarak nakit ve gayrimenkulü içerdiğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu