Kripto Haberleri

“Büyük Hareketler Geliyor” 2 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

“Büyük Hareketler Geliyor” 2 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için “Büyük Hareketler Geliyor” 2 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Büyük Hareketler Geliyor” 2 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Büyük Hareketler Geliyor” 2 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

Altın, Çarşamba günü yükseldi ve ABD enflasyon oranının otuz yılın en yüksek düzeysinde olduğunu gösteren verilerin art arda beşinci seansta külçe fiyat aralıklarını yükseltmesiyle Haziran ayından bu yana en yüksek düzeysine yerleşti. Peki, analistler neler diyor?

Analistlerin altın beklentileri

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere ABD hükümeti Çarşamba günü yaptığı bilgilendirmede, geçen ay tüketici fiyat endeksinin yüzde 0,9 çoğalmasıylabirlikte yaşam maliyetinin Ekim ayında yeniden keskin bir biçimde arttığını dile getirdi.  AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam bir piyasa güncellemesinde, altının “müthiş bir enflasyon koruması” olduğunu ve metal fiyat aralıklarının ABD verilerinin ardından “ciddi yukarı yönlü hareketler” yaptığını dile getirdi. Bu hareketlerin, traderların Fed’in eğrinin gerisinde olduğuna ve enflasyonun hızını kontrol etmek için bir şeyler yapmaları gerektiğine inandıkları geldiğini düşünüyor.

Uzman İsimden Tarihli Çılgın Altın Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor!

Bunun yanı sıra ABD hisse senedi endeksleri, tatil sezonu öncesinde güvenli altın için destek sağlayarak büyük ölçüde daha düşük düzeylerden işlem gördü. Dünya Altın Konseyi’nin küresel araştırma başkanı Juan Carlos Artigas, enflasyondaki yükselişin “ücretlerdeki mühim artış ve özellikle ulaşım sektörüyle ilişkili tedarik zinciri aksaklıkları” aracılığıyla desteklendiğini dile getirdi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İleriye incelediğimizde, COVID-19 pandemisine yanıt olarak uygulanan para ve maliye politikalarının zincirleme etkilerinin bir yan ürünü olarak yüksek enflasyonun devam edebileceğine dair mühim bir risk olduğuna inanıyoruz. Bu da, enflasyon riskinden korunma aracı olarak altın için yatırım talebini desteklemeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu