Ekonomi Haberleri

Çankırı’da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor

Çankırı’da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Çankırı’da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Çankırı’da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Çankırı’da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor

Çankırı'da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, zabıta personelleriyle birlikte marketlerde denetimde bulundu.

Gıda ve temel ihtiyaç ürünlerindeki etiket fiyat aralıklarını inceleyen ekipler, fiyatlara ilişkin rapor hazırladı. Denetim kapsamı içinde işletmeciler ve market müdürleriyle de bir araya gelen Özcan, etiket fiyat aralıklarına ilişkin ikazlarda bulundu.

“MERCİMEĞİN KİLOSU 3 FARKLI MARKETTE 12, 22 VE 43 TL”

Özcan, fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim gerçekleştirdiklerini altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

“Sizlerden ricam, alışverişlerinizi yaparken tüm marketlerin fiyat aralıklarını kontrol etmeniz. Bir örnek üzerinden gitmek gerekirse ilçemizde mercimeğin kilosu 3 farklı markette 12, 22 ve 43 TL olarak fiyat etiketine yansımakta ve bir çok üründe marketler içinde fiyat farkları bu biçimde devam etmektedir. Bizler Şabanözü Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri sıra sıra değerlendirerek, düzenli olarak marketlerde denetimi gerçekleştireceğiz”

Çankırı da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor #1

Çankırı da mercimek 3 farklı markette 3 farklı fiyatta satılıyor #2

Başa dön tuşu