Kripto Haberleri

Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!

Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!, kripto para takipçileri için Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson Noel arifesindeki bir canlı yayında, 2022’nin ikinci yarısında başlayacağı için çok heyecanlı olduğu yeni bir ortaklıktan bahsetti. Pezesha’nın CEO’su Hilda Moraa, haberi Twitter hesabından paylaşımı yaptı. Ayrıntılar için Kriptosite.com okumaya devam ediniz.

Charles’ın dile getirdiği bu yayının 7,42. dakikasından bu yana, bu sene için en fazla heyecanlandığı ortaklık odağı Pezesha_Africa ile olanı. Afrika için bir uçtan uca finansal işletim sistemi oluşturmak maksadıyla Cardano ile el ele verdiğimiz için, bu ortaklık hususunda da aynı derecede heyecanlıyım.

Afrika’da uçtan uca ödemeler için yeni Cardano ortaklığı

Charles Hoskinson’ın videoda 7,42. dakikadan başlayarak söz ettiği ortaklık, Cardano’nun Afrika’da peer-to-peer bir finansal işletim sistemi kurmak için Pezesha ile birlikte çalışmasıyla alakalı. Charles Hoskinson, bunu hangi şekilde gördüğünü şu cümlelerle ifade ediyor:

Kenya’daki yahut Afrika’daki herhangi bir ülkedeki Blockchain tabanlı bir kimliğe ve kredi puanına sahip bir müşteri, tek bir tıklamayla stablecoin’ler aracılığıyla kripto kredisi alabilecek ve ardından aynı biçimde geri ödeyebilecek.

Buradaki işlemler Cardano üzerinden gerçekleştirilecek. Charles Hoskinson, şu anda mikrofinans alanında faiz oranının %40’lık bir temerrüt oranıyla yıllık %35-80 olduğunu hatırlattı. Pezesha’ya gelince, faiz oranı ayda %3-4 (yılda %36), temerrüt oranı ise %2 olacak.

Cardano

Charles Hoskinson, Cardano tabanlı bu finansal işletim sisteminin Pezesha ile devreye girmesinden sonra Afrika’daki geleneksel mikro finans alanından daha büyük bulunacağını dile getirdi. Bunun, müşterilere göre sermaye fazlalığı ve rekabet sebebiyle faiz oranlarının kademeli olarak düşmesine neden bulunacağına inanıyor. İkinci olarak, Cardano’nun bu ortaklıkla Afrika’daki bankacılık sistemini tamamen atlatacağını düşünüyor. Charles Hoskinson, ardından bu Blockchain tabanlı sistemi, Afrika’nın her yerine yaymanın yollarını bulmak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu