Ethereum Haberleri

Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım

Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım, kripto haberleri bölümümüzde Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım

Cardano’nun yatırım kolu olan Emurgo, Pazar günü yapılan Cardano 2021 Zirvesi’nde DeFi, NFT ve blok zincir eğitimi için 100 milyon dolarlık yatırım ayırdığını açıkladı.

Emurgo CEO’su Ken Kodama, bu yatırımın Cardano ekosisteminin gelişmesini hızlandıracağını dile getirdi ve ardından attığı tweet’te de çalışmaların 2022’de başlayacağını dile getirdi.

Bilindiği üzere Cardano’nun yaratıcı kurumlarından birisi olan Emurgo, geliştiriciler, şirketler ve hükumetler için çeşitli çözümleri üretiyor. Yatırım kolu bunun bunun yanında Pazar günü yaptığı bilgilendirmede, Afrika’da yapay zeka, blok zincir ve akıllı teknolojiler şifrketi Adanian Labs’a ek fon sağlayacağını açıkladı.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOG de, Etiyopya hükumetiyle bir işbirliği anlaşmasına varmış ve ülkedeki öğrenci performansını ölçmek için blok zincir üzerine kullanılacak bir sistem tasarladığını açıklamıştı. Sisteme 5 milyon öğrenci ve 750 bin öğretmenin dahil bulunacağı belirtilmişti. Cardano blok zincirinin tarım endüstrisinde de kullanılması hususunda da anlaşma sağlanmıştı.

Cardano (ADA) 71 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda en büyük 3. kripto para konumunda ve şu an ADA 2.25 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu