Gündem

Chelsea’de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel karşı karşıya geldi! “Bunu konuşup çözeceğiz”

Chelsea’de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! “Bunu konuşup çözeceğiz”, gündemdeki haberler bölümümüzde Chelsea’de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! “Bunu konuşup çözeceğiz” konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Chelsea’de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! “Bunu konuşup çözeceğiz” ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Chelsea’de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! “Bunu konuşup çözeceğiz”

İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğu amacında olan Chelsea, yaptığı puan kayıplarıyla birlikte zirvenin gerisine düştü. Bu bağlamda sezon başında takıma katılan Belçikalı golcü futbolcu Romelu Lukaku da açıklamalarında takımın sistemine yönelik eleştirilerde bulundu. Takımda mutsuz olduğu hususunda demeçler veren Lukaku’nun bu açıklamalarının ardından teknik direktör Thomas Tuchel’den yanıt gecikmedi.

“ODAKLANMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Chelsea’nin Liverpool ile oynayacağı karşılaşma öncesinde tertip edilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Tuchel, Lukaku’nun konuşmasından pek hoşnut olmadığını ifade ederek, “Dürüst olmak gerekirse bundan hoşlanmıyorum çünkü gürültüye ihtiyacımız yok. Sakin bir ortama ve odaklanmaya ihtiyacımız var ve bu yardımcı olmuyor” şeklinde konuştu.

INTER’E DÖNME HAYALİ KURDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Belçikalı yıldızın Sky Sport’a özel olarak verdiği röportajda, “Fiziksel olarak kendimi çok iyi hissediyorum. İtalya’daki formda günlerimdeki gibiyim. Lakin Chelsea’daki durumdan rahatsızım. Antrenörümüz bana uymayan bir sistemi tercih ediyor. Her zaman kalbimde Inter olduğunu dile getirdim: Inter’e döneceğimi biliyorum, gerçekten öyle bekliyorum.” şeklinde bilgilendirmede bulunmuştu.

Chelsea'de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! Bunu konuşup çözeceğiz

“BU SORU İÇİN YANLIŞ KİŞİYİM”

Lukaku’nun mutsuz olduğuyla alakalı soruya Tuchel “Hayır, hiç de değil. Onun mutsuz olduğunu hissetmedim. Ben tam tersini hissediyordum. Bana bunu dün sabah sorsaydın, tam tersini hissettiğimi söylerdim, bu yüzden bu bir sürpriz ama bu soru için yanlış kişiyim. Bunu konuşacağız ve bunu kapalı kapılar ardında yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Chelsea'de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! Bunu konuşup çözeceğiz

“NE DEDİĞİNİ ÖĞRENMEK İÇİN BEKLEYECEĞİM”

Lukaku’nun mutsuz olması için hiçbir neden göremediğini dile getiren Tuchel, “Başarılı olmak için soyunma odasının her zaman uyum içinde olması gerekli değil, birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz. Bu bina içindeki hiç kimsenin onun mutsuz olduğunun farkında olduğunu sanmıyorum. Bizi çok şaşırtan da bu. Bundan dolayı ilk kez kontrol etmemiz gerekiyor. Böyle olması için hiçbir neden göremiyorum. Romelu’nun ne dediğini görmek için bekleyeceğim ve sonra duruma inceleyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Chelsea'de Romelu Lukaku ile teknik direktör Thomas Tuchel yüz yüze geldi! Bunu konuşup çözeceğiz

Başa dön tuşu