Ethereum Haberleri

Çin yasakalrı 3 şirketin daha ülkeden ayrılmasına sebep oldu

Çin yasakalrı 3 şirketin daha ülkeden ayrılmasına yol açtı, kripto haberleri bölümümüzde Çin yasakalrı 3 şirketin daha ülkeden ayrılmasına yol açtı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Çin yasakalrı 3 şirketin daha ülkeden ayrılmasına yol açtı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Çin yasakalrı 3 şirketin daha ülkeden ayrılmasına yol açtı

Devlet otoritesinin uyguladığı yasakların tamamen yayılması ve devletin kontrolü ele geçirmesiyle birlikte 3 kripto ilişkili hizmet sunan şirket daha ülkeden ayrılma kararı aldı.

Kripto para borsası BitMart, Çin ana kiçinden kendilerine kayıt yaptırmış olan kullanıcıların 30 Kasım itibariyle hesaplarını kaldıracağını açıklarken, bu tarihten sonra bölgedeki tüm hizmetlerini de sonlandıracağını açıkladı. 2017’de kurulan BitMart, Şangay merkezli Fenbushi Capital’ın da yatırım yaptığı bir şirketti. Borsanın web sitesindeki bilgilere göre şirketin 5 milyona yakın da yatırımcısı yer alıyor.

İşlem bilgi platformu olan Feixiaohao da, Çin’deki üyelerine hizmetleri bugün itibariyle kaldıracağını açıkladı. İşlemlerine bugün son vereceğini açıklayan bir başka şirket ise kripto para borsası Biki’ydi. Borsa, tüm fon yatırma işlemlerini bugün bitireceğini fakat 30 Kasım’a kadar üyelerine fonlarını çekme izni vereceğini dile getirdi. Platform, kendi token’larından alan müşterilerin ellerindeki fonları da 31 Ekim’e kadar geri alacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Çin Merkez Bankası (PBOC) kripto para işlemlerinin illegal olduğu yönünde sert bir açıklama yapmıştı. Açıklamanın ardından başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasalarında oldukça önemli düşüş yaşanmıştı. En büyük borsalardan biri olarak kabul gören Huobi de, Çin ana kiçindeki kullanıcıların hesaplarını askıya alacağını açıklamıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 41900 dolar düzeysinde işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu