Ekonomi Haberleri

Çin’de demir cevheri vadelileri 2022’ye yükselerek başladı

Çin’de demir cevheri vadelileri 2022’ye yükselerek başladı , ekonomi haberleri bölümümüzde Çin’de demir cevheri vadelileri 2022’ye yükselerek başladı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Çin’de demir cevheri vadelileri 2022’ye yükselerek başladı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Çin’de demir cevheri vadelileri 2022’ye yükselerek başladı

Çin'de demir cevheri vadelileri 2022'ye yükselerek başladı

Demir tüm zamanların en kıymetli emtialarından biri oldu. Koronavirüs salgınını takip eder zamanda de üretimin durma noktasına getiren hammadde sıkıntılarında başı çekti.

Çin’de demir cevheri vadeli fiyat aralıkları, yeni yıl tatili sonrası piyasalara dönen yatırımcıların talebe yönelik iyimser beklentileriyle yılın ilk haftasını kuvvetli yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor.

DEMİR CEVHERİNİN TONU 0,4 YÜKSELEREK 11,56 DOLARA GELDİ

Dalian emtia borsasında en yoğun işlem gören kontrat olan Mayıs teslimatlı demir cevheri vadeli kontratı sabah seansını yüzde 0,4 yükselerek ton başına 711,50 yuanda (111.56 dolar) tamamladı. Haftalık artış ise yüzde 5 düzeysinde.

Singapur borsasında ise şubat sonu teslimatlı kontrat 128.25 dolar ile 22 Aralık’tan bu yana i en yüksek düzeysini gördükten sonra  yüzde 0,4 düşüşle 126.85 dolardan işlem gördü.

Shanghai vadeli işlemler borsasında nervürlü çelik fiyat aralıkları  yüzde 0,6 yükselirken sıcak haddelenmiş çelik rulo (HRC) fiyat aralıkları  yüzde1.5 yükseldi. Her iki kontrat da son dört işlem gününü de artışla tamamladı.

demir cevheri

PAZLANMAZ ÇELİK YÜZDE 2 GERİLEDİ

Paslanmaz çelik fiyat aralıkları ise yüzde 2 gerileyerek haftayı ekside kapatmaya hazırlanıyor.

Dalian’da kok kömürü kontratları yüzde 3,8 gerilerken kok yüzde 0,9 ekside.

Başa dön tuşu