Gündem

Çin’den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı

Çin’den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı , ekonomi haberleri bölümümüzde Çin’den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Çin’den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Çin’den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı

Çin'den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı

Çin hükümeti, giderek gittikçe artan video oyun bağımlılığının önüne geçebilmek için bir önceki günlerde bir karar almış ve 18 yaşından ufaklerin oyun saatlerine kısıtlama getirmişti.

Söz konusu kararla birlikte 18 yaş altındaki Çinli gençler; artık cuma, cumartesi ve pazar günleri ile resmi tatil günlerinde, saat 20.00 ila 21.00 aralığında çevrim içi oyunlara giriş yapabilecek.

CANLI YAYIN YAPMAK DA YASAK

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi, 10 yılı kapsayan ‘çocukların gelişimi’ isimli plan için yeni sınırlamalar getirdi. Buna göre, artık 16 yaşından ufak çocuklar internet üzerinden canlı yayın yapamayacak.

Canlı yayın hizmeti veren platformlar da 16 yaş altı çocukların yayıncı olarak kayıt olmalarını yasakladı.

Yeni düzenleme, çocukların gelişimini yönetecek sistem çerçevesinde bir kimlik sistemi aracılığıyla  takip edilecek.

Çin den 16 yaş altı çocuklara canlı yayın yasağı #1

ÇİN’DE OYUN BAĞIMLILIĞI ARTIYOR

Geçtiğimiz günlerde Çin’de yayına giren bir haberde, Çin’in en büyük oyun şirketi Tencent’in “Honor of Kings” adlı popüler oyununun, reşit olmayan çocuklar içinde bağımlılık düzeysinde oynandığı ve bazılarının söz konusu oyunu günde 8 saat oynadığı belirtilmişti.

Makalede, “ruhsal afyon” olarak nitelendirilen oyunun, yüz milyarlar değerinde bir endüstri halini aldığinin altı çizilerek, hiçbir endüstrinin “bir nesli yok edecek” biçimde gelişmesine izin verilmemesi gerektiği vurgulanmıştı.

Başa dön tuşu