Kripto Haberleri

Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak!

Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak!, kripto para takipçileri için Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak!

Çinli e-ticaret devi Alibaba, Çin’de devam Bitcoin ve altcoin yasaklarına yanıt olarak kripto para birimleriyle alakalı hizmetlerini kısıtladı. Alibaba, platformda BTC miner’larına yönelik kategorileri askıya alacağını resmen açıkladı.

Alibaba’dan Bitcoin ve altcoin madencilerine yönelik kısıtlama

Alibaba Pazartesi günü, platformunun 8 Ekim itibariyle web sitesinde kripto para birimi madencilik cihazlarının (miner’larının) satışını yasaklayacağını ve Blockchain madencileri ve aksesuarları için kategorileri askıya alacağını resmen açıkladı. Alibaba, kripto madenciliği cihazlarının satışını durdurmanın bunun yanında, platformlarının Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) gibi büyük kripto para birimlerinin bunun yanında Quark (QRK) gibi daha ufak coin’leri satmak için kullanılmasını yasaklayacak.

E-Ticaret Devi Alibaba Bu Blockchain Patentini Aldı

Duyuru notlarına göre, yeni kısıtlamalar kripto madenciliği ile alakalı donanım ve yazılımları içerse de bunlarla sınırlı değil. Kripto madenciliği ile alakalı öğretici kitaplar, kılavuzlar ve stratejiler gibi şeyler de yasaklanmış durumda.

Bu tarz malzemeleri satanlar, ceza alacak

Firma, yeni kısıtlamaların ayrıntılı bir açıklamasında, 15 Ekim’den sonra Alibaba platformlarında kripto madencileri yahut alakalı ürünleri listelemeye devam eden tüm satıcıların geçerli kurallar kapsamı içinde cezalarla yüz yüze kalacağı hususunda uyardı. Alibaba, llisteleme cezası olarak bazı mağazaların engellenebileceğini, satıcı hesaplarının dondurulabileceğini yahut kapatılabileceğini dile getirdi.

Sıcak Gelişme: Çin'den Önemli Kripto Para Yasağı! Bitcoin Çakıldı

Firma, bu son politika değişimlerinin ürünlerin listelenmesi ve işlemlerin ele alınması hususundaki uyum problemlerine yanıt olarak geldiğini kaydetti. “Üyeler, satış yapılan herhangi bir ülke için geçerli olan alakalı yasa ve yönetmeliklere uymaktan sorumludur. Her ülkedeki politika değişikliklerini takip edeceğiz ve kontrol politikalarımızı buna göre ayarlayacağız” dedi.

Alibaba’nın hamlesi, Çin hükümetinin 24 Eylül’de ülkede kriptoyla alakalı tüm işlemleri yasa dışı ilan ederek kriptonun benimsenmesiyle mücadele için bir dizi yeni önlem açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere, bu kripto para kısıtlamasına yanıt olarak Binance ve Huobi gibi kripto para borsaları Çin’deki bazı hizmetlerini durdurdu. Ayrıca dünyanın en büyük ikinci madencilik havuzu olan Sparkpool, operasyonlarını tamamen sonlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu