Kripto Haberleri

CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var!

CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var!, kripto para takipçileri için CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var!

CNBC eğitim platformu CNBC Make It, meraklıların bir altcoin tutarken (holding) göz önünde bulundurmaları gereken Terra’nın (LUNA) olası artılarını ve eksilerini tartışan açıklayıcı uzun bir metin yayımladı.

“Altcoin projesi için 2 konuya dikkat edilmeli”

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, CNBC’den Taylor Locke ile yaptığı röportajda, Terra yüksek güçlü Blockchain platformunun tokeni olan Terra’yı (LUNA) satın alma ve elde tutmayla alakalı iki ana risk grubunu tespit etti.

Simgesi LUNA tüm zamanların en yüksek düzeysine ulaştığı için Terra, ‘şu anda havalı çocuklar içinde popüler’. İşte yatırımcıların bilmesi gerekenler.

Her şeyden önce, Terra’nın stablecoin’i UST, 1:1 sabit değerini ABD Doları fiyatında tutmalı. UST mekanizmalarında LUNA tokenleri kullanıldığından, iki varlığın performansı birbirini etkileyebilir. Ardından, stablecoin’lerle alakalı düzenleyici konular da potansiyel yatırımcılar aracılığıyla dikkate alınmalı. Bu konularda ikaz yapan CNBC’nin konuşmacısı, Terra’nın şirketi Terraform’un şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aracılığıyla araştırıldığını da hatırlattı. SEC soruşturması, sentetik varlıklar için bir platform olan Terraform’un ‘Mirror Protocol’ü ile alakalı. SEC, Terraform’un kayıt dışı menkul kıymetler satıp satmadığını öğrenmek istiyorsanız Terraform’a dava açtı.

Terra ve tokeni LUNA, 2021 senesinin 4. çeyreğinde dikkatleri üzerine çekiyor. Son zamanlarda, LUNA 100 doları kırdı ve piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına girdi. Kriptosite.com olarak bildirildiği üzere dün, Galaxy Digital CEO’su ve işinde uzman Bitcoin (BTC) savunucusu Mike Novogratz, CNBC’nin kayıt tahtasında Litecoin’i (LTC) LUNA ve SOL ile değiştirmesini önerdi. Her iki platform da topluluk odaklı etkinlikleriyle ve dApp geliştiricilerinin Terra ve Solana’nın üzerine inşa etmeye yönelik gösterdikleri alakayla milyarderi büyülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu