Ethereum Haberleri

Coinbase, ABD’deki baskılar nedeniyle harekete geçti

Coinbase, ABD’deki baskılar sebebiyle harekete geçti, kripto haberleri bölümümüzde Coinbase, ABD’deki baskılar sebebiyle harekete geçti başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Coinbase, ABD’deki baskılar sebebiyle harekete geçti ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Coinbase, ABD’deki baskılar sebebiyle harekete geçti

ABD’de kripto para şirketleri üzerindeki baskılar, son haftalarda arttı. Bu durum, ABD merkezli kripto para şirketlerini alternatifler aramaya yöneltti.

Bloomberg’ün haberine göre, isimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, piyasa yapıcıları ve yatırım firmalarıyla yapılan görüşmelerde, küresel müşteriler için ana Coinbase pazarından uzakta alternatif bir borsa kurma olasılığının konuşulduğunu dile getirdi.

Coinbase yurt dışı planlarını önceden ima etmişti

Borsa, ana Coinbase pazarından bağımsız, alternatif bir bölge oluşturmak istiyor. Operasyon Direktörü (COO) Emilie Choi geçen ay, “Uluslararası genişleme, çalışma şeklimizin çok temel bir parçası olmaya devam edecek” demişti.

Yeni platformun yeri hususunda halen herhangi bir teyit yok, fakat kripto merkezi olmak için yarışan İngiltere, BAE ve Hong Kong gibi ülkeler potansiyel adaylar olarak görülüyor.

Borsa şu anda 100’den fazla ülkedeki müşterilere hizmet vermekte, fakat tüm işlemler nihayetinde aynı ABD platformu üzerinden yönlendiriliyor.

ABD’de düzenleyici baskı sıkılaşıyor

Coinbase’in denizaşırı planlarına ilişkin haberler, ABD’de bir aydan fazla süren problemlerin ardından geldi. Şubat ayında SEC’nin hem staking’e hem de sabit coin’lere karşı agresif bir hamlesi görüldü. Mart ayının ilk yarısına, ikisi kripto para sektörünün mühim ortakları olan üç büyük bankanın iflası damgasını vurdu. Olaylar bunun yanı sıra tüm bankacılık sektörüne olan güveni sarsarken federal yetkililer aracılığıyla sağlanan cömert yardıma rağmen halen çözülemeyen bir kriz yarattı.

Coinbase dördüncü çeyrek yatırımcı mektubunda şunları yazmıştı:

“Hayal kırıklığı yaratan bir biçimde, düzenleyicilerin kural koyma süreçlerinde şeffaflığı ve halkın katılımını tatminiyetle karşıladıklarını görmüyoruz. Özellikle ABD’deki kurumlar kripto para hususunda kopuk bir tutum sergiliyor ve bu da sektörü dışarıya itiyor.”

Türkiye’de şirket devralmıştı

Coinbase, geçtiğimiz yıl Türkiye’de Rocket Turkey Yazılım Teknolojileri A.Ş.’yi devralmış, ismini Coinbase Turkey Yazılım Teknolojileri A.Ş. olarak değiştirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu