Ethereum Haberleri

Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı

Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı, kripto haberleri bölümümüzde Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı

Kripto paraların 2021’deki muazzam yükselişi borsa ve bu sektörle iş yapan şirketlerin yöneticilerini de büyük bir servet sahibi yaptı. ABD’nin en büyük borsası olan ve bunun yanı sıra ülkede halka açılan ilk kripto para borsası konumundaki Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da bu bireylerden biri oldu.

133 milyon dolar!

Armstrong, ABD’nin batı kıyısında bulunan ve ülkenin en zenginlerinin olduğu şehirlerden birisi olan Los Angeles’tan 133 milyon doalrlık bir ev aldı. Evin eski sahibi ise, ünlü Japon işadamı Hideki Tomita’yla ilişkili olan bir ltd şirketi çıktı. Tomita da evi 2018 senesinde 85 milyon dolara satın almıştı. 5 yatak odalı, spor salonu ve spa’sı da bulunan ev hemen hemen 1800 metrekare alanınde…

Erken Bitcoin yatırımcılarından birisi olan Armstrong’un kripto paraların yükselişi ve özellikle borsanın Nisan ayında halka arz olmasıyla birlikte dünyanın en zengin bireylerindan biri olduğu belirtiliyordu.

Hem SEC hem de Trump yönetimine tepki göstermişti

Ciddi bir maddi güce kavuşmasına rağmen, kripto paralarla alakalı sözünü sakınmayan bir karaktere sahip olan Armstrong, geçen sene ABD’de, belli miktardaki kripto para işlemleri için kullanıcıların borsalara kimlik detaylarını vermesini zorunlu kılan kanun tasarısına sert biçimde itiraz etmiş ve Twitter’dan uzun bir flood yazmıştı. Flood’un ardından Bitcoin’de sert bir düşüş gelmişti. Trump’ın başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından ise kanun tasarısı Kongre’ye gelmemişti.

Coinbase CEO’su, bu sene de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu sert biçimde eleştirmişti. Armstrong, SEC’den birkaç kez randevu talep etmesine rağmen, kurumdan yanıt bile alamadığını belirtmiş ve sert eleştirilerde bulunmuştu.

Armstrong, Aralık ayında yapılan Finansal Hizmetler Komitesi toplantısına da gitmemişti. Toplantıya Coinbase’in CFO’su Alesia Haas katılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu