Kripto Haberleri

Coinbase’den 2022 İçin NFT, Altcoin, Web3 ve DeFi Tahminleri!

Coinbase’den 2022 İçin NFT, Altcoin, Web3 ve DeFi Tahminleri!, kripto para takipçileri için Coinbase’den 2022 İçin NFT, Altcoin, Web3 ve DeFi Tahminleri! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Coinbase’den 2022 İçin NFT, Altcoin, Web3 ve DeFi Tahminleri! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Coinbase’den 2022 İçin NFT, Altcoin, Web3 ve DeFi Tahminleri!

2022’ye saatler kaldı. En büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’e göre, Web3’ün olgunlaştığını ve endüstrinin kritik bir ilkesi halini aldığini gördüğümüz bir yıl olabilir. Amerikan borsası, 2022 tahminlerinde bunun bunun yanında Solana ve Avalanche gibi layer 1 zincirlerinin daha popüler duruma geldiğini ve layer 1 ile 2’ler içinde birlikte çalışabilirlik yaratan köprülerin ana akım haline gelebileceğini dile getirdi. Coinbase baş ürün sorumlusu Surojit Chatterjee, “Web3 ve 2022 için Kripto Ekonomi için 10 Tahmin” başlıklı bir blog yazısında, önümüzdeki yılı belirleyecek trendlere ve altcoin projelerine baktı.

Bitcoin ve altcoin borsasından tahminler: Ethereum ölçeklendirme projeleri, layer 1 ve 2

Chatterjee’ye göre 2022 ölçeklendirme ile tanımlanacak. Blockchain ağları çok fazla ilgi görüyor ve bununla birlikte DeFi, NFT’ler, ticaret ve daha fazlası için kullanıcı sayısında bir artış var. Bu kullanıcılara hizmet verebilmek için mevcut protokollerin bi hayli hızlı bir biçimde ölçeklenmesi yahut gelecek ağlar aracılığıyla üst sıralara çıkma riskinin olması gerekecektir.

Ethereum büyük oyuncu ve sektördeki en büyük ekosisteme sahip. Ethereum 2.0 ile ölçeklendirme yolculuğuna çoktan başladı ve Coinbase bunun devam edeceğine inanıyor. Lakin, Avalanche ve Solana gibi zaten fazla daha ölçeklenebilir olan diğer layer 1 zincirleri büyük bir büyüme görecek. Yine de Coinbase, Polygon gibi layer 2’lerin agresif bir biçimde büyümeye devam edeceğine inanıyor. Bu, L1’leri ve L2’leri birbirine bağlayan köprüler için büyük bir fırsat yaratacaktır. Surojit bunun bunun yanında şunları dile getirdi:

Artan kullanımla L1 zincirleri tıkandıkça, ZK-rollup teknolojisi hem yatırımcının hem de aktif üyenin dikkatini çekecektir. Gizlilik yönünden güvenli uygulamalar ve özünde gizliliğe sahip oyun modelleri dahil olmak üzere yeni gizlilik merkezli kullanım emsallarinin meydana geldiğinı göreceğiz.

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin'ler Devlere Meydan Okuyacak!

Birçok altcoin projesinin olduğu DeFi, ana akım haline geliyor

Coinbase, 2022’nin DeFi’ın ana akım haline geleceği yıl bulunacağını belirtiyor. Bu yıl DeFi’da, kullanıcı sayısı ve kilitlenen toplam değer gibi metriklerde büyük bir büyüme görüldü. Borsa, bunun önümüzdeki yıl artacağına inanıyor. Coinbase yetkilisine göre bu büyümeyle birlikte DeFi protokolleri, yetkililerin görmezden gelemeyeceği kadar büyük bulunacağı için düzenlemelerle karşılaşabilir. Merkezi olmayan kimlik ve zincir üzerinde KYC doğrulama hizmetleri, kullanıcıların gerçek kimliğini Defi cüzdan uç noktalarına bağlamada kilit rol oynayacak.

Tahminlere göre 2022’de daha fazla kurum ayaklarını DeFi sularına sokacak ve giderek daha mühim bir rol oynayacak. Bu büyüme bunun yanı sıra sigorta gerektirecektir. Sadece bu sene, DeFi platformları, saldırılara ve açıklara karşı 10 milyar dolar kaybetti. Endüstri büyüdükçe, tüketicilerin bu tür olaylara karşı bir koruma katmanına ihtiyacı olacaktır.

Ünlü Yönetici: Bu Altcoin, Bitcoin'i Yenip Kral Olacak!

NFT’ler ve Web3’te neler olacak?

Belki de 2022 için en heyecan verici beklenti NFT’ler ve Web3 olacak. Bu sektör, hem kripto para birimi topluluğundan hem de Facebook’un beğenilerinden daha kapsamlı teknoloji endüstrisinden milyarlarca yatırım görüyor. Coinbase, bu büyümenin 2022’de patlayacağına inanıyor. Adidas, Coca-Cola, Dolce & Gabbana ve Charmin gibi bazı markalar şimdiden NFT’leri denerken, büyük markalar da Web3 ve NFT dünyasının derinliklerine dalmaya ekranlara gelecek.

Coinbase, Web2 şirketlerinin Web3 çılgınlığını taklit etmeye çalışacaklarına inanıyor. Facebook, Microsoft, Google ve Apple gibi şirketler Web3 ve metaverse kabiliyetlerini de hızla genişletiyor.  Lakin Surojit, bu şirketlerin çoğunun metaverse’ün merkezi ve kapalı versiyonlarını oluşturmaya çalışacaklarını ve hala tüm kontrolü elinde tutacağını iddia etti.

Analist, 8 Web 3.0 Coin Projesini Duyurdu!

En son, 2022, DAO 2.0 yılı olacak

Borsaya göre daha fazla insan DAO’lara katılacak ve bu durum istihdam tanımında bir değişikliğe yol açacak. İnsanlar resmi bir iş teklifi almayacak, sabit maaş yerine token ödemesini tercih edebilecek ve aynı anda birden fazla DAO projesinde çalışabilecek. Coinbase’e göre tüm bu sektörlerin büyümesiyle birlikte düzenleyiciler, onları denetleyebilmek için nasıl çalıştıkları hususunda kendilerini çok daha yüksek eğitmek zorunda kalacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu