Kripto Haberleri

Coinbase’i Bile Geçti: Bu Altcoin Çin Etkisiyle Rekor Kırdı!

Coinbase’i Bile Geçti: Bu Altcoin Çin Etkisiyle Rekor Kırdı!, kripto para takipçileri için Coinbase’i Bile Geçti: Bu Altcoin Çin Etkisiyle Rekor Kırdı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Coinbase’i Bile Geçti: Bu Altcoin Çin Etkisiyle Rekor Kırdı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Coinbase’i Bile Geçti: Bu Altcoin Çin Etkisiyle Rekor Kırdı!

Merkezi olmayan borsa dYdX’teki işlem hacmi, son 24 saatte fırladı ve DYDX fiyatını tüm zamanların en yüksek düzeysine çıkardı. Altcoin fiyatı Çin’deki gelişmelerin ışığında yeni bir rekor kırdı.

Bu altcoin projesi yeni ATH tespit etti! İşlem hacmi Coinbase’i aştı

Çin’in kripto yasağını güçlendirdiği haberi sebebiyle geçen haftaki düşüşün ardından, kripto para piyasası bugün DEX‘lerin, tipik olarak dYdX tokenlerinin öncülüğünde kuvvetli bir toparlanma sinyali ile açıldı. dYdX, 2019’dan beri faaliyet gösteren merkezi olmayan bir borsadır. Borsa, yaygın DEX/AMM’lerin takas mekanizmasından farklı olan emir defteri mekanizmasına göre marj ve vadeli işlem ticaretine izin verir.

dYdX/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

DYDX tokeni, son 24 saatte %50’den fazla büyüyerek Binance’de 21.79 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek düzeysini tespit etti. Bu artışın nedeni, dYdX üzerindeki işlem hacminin de bir önceki günlerde keskin bir biçimde artarak 5 milyar dolara ulaşmasından kaynaklanıyor. Bu sayı, dYdX’in ticaret hacmi yönünden Uniswap v3, PfakateSwap, 1inch yahut SushiSwap gibi diğer büyük isimlerin çok önünde dünyanın ileri gelen DEX platformu olmasına faydalı oluyor.

DEX’lerde 24 saatlik işlem hacmi | Kaynak: CoinMarketCap

DYDX tokeni neden uçtu! İşte nedenleri…

Buna ek olarak, dYdX’in ticaret hacmi, Coinbase, FTX, KuCoin, Gate.io yahut Kraken’i geride bırakarak dünya çapındaki popüler merkezi borsaları (CEX) bile ezici bir biçimde aşıyor. Çin pazarı ile ilgili habercilik hususunda uzmanlaşmış gazeteci Wu Blockchain, DEX dYdX borsasındaki bilgileri de güncelledi. dYdX’in kurucusu Antonio M. Juliano, platformunun başarılarından duyduğu gururu ise gizleyemiyor. dYdX’in son haftalarda en fazla sözü edilen isim haline gelmesinin sebebi iki nedene bağlanabilir. 

Birincisi, dYdX aracılığıyla organize edilen likidite madenciliği programıdır. Bu programın 1. döneminin (1. Aşama), 27 Eylül’de bitmesi bekleniyor. 2. Dönem bundan kısa bir süre sonra ekranlara gelecek. Buna ek olarak, Çin’deki CEX borsalarının, hükümetin yasağı sebebiyle kullanıcıları desteklemeyi durdurduğuna dair bilgilerin, çok sayıda Çinli yatırımcıyı DEX borsalarına ittiği ve bir çok projenin altcoin fiyatını yükseltmeye katkıda olduğu bilgisi yer alıyor. Bunu diğer DeFi altcoin projeleri de izledi. Lakin bu bilgiler yalnızca varsayım ve somut bir delili yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu