Kripto Haberleri

Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!

Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!

Altın fiyatı, ABD’li imalatçıların Aralık ayında beklenenden daha yavaş büyüme göstermesinin ardından, Hazine faizlerinin bir gün önce kaybedilenlerin yarısından biraz fazlasını telafi etmek için kuvvetli olmasına rağmen bir miktar destek buldu. Analistlerin piyasa yorumlarını ve tahminlerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

“Altın fiyatı kazanımları ABD’deki gelişmelerle sınırlanacak”

Capital Economics’in kıdemli ABD ekonomisti Michael Pearce Salı günü bir notta, “Omicron varyantının hızla yayılmasının yol açtığu kaos, sağlıklı 350.000 arttığını tahmin ettiğimiz Aralık maaş bordroları üzerinde çok fazla etki yaratamayacak kadar geç geldi” değerlendirmesini yapıyor. Lakin ekonomist, çok sayıda insanın tecritte kalmalarının istenmesinin, Ocak ayı maaş bordrolarında mühim bir düşüşe neden olabileceğini hatırlatıyor.

Şimdilik bazı analistler, külçenin, Omicron varyantının dünyanın bazı bölgeleri üzerindeki potansiyel etkisine karşı korunmak isteyenlerden yatırım ilgisini çekmeye sürdüğini dile getiriyor. ActivTrades kıdemli analisti Ricardo Evangelista Salı günkü bir araştırma raporunda, şu yorumu yapıyor:

Bazı ülkeler Omicron vakalarındaki artışı kontrol altına almak için önlemleri sıkılaştırırken, yatırımcıların kıymetli metalin güvenliğini aramasıyla birlikte, altın fiyatı Salı günü tırmandı. Altın için elde edilecek herhangi bir kazanım, doların, yüksek Hazine faizleri aracılığıyla güçlenmeye sürdüği ve piyasaların Fed’in 2022’de faiz oranlarını en az 3 kez artıracağı inancına sıkı sıkıya bağlı olduğu ABD’deki gelişmelerle sınırlanacak.

Altın fiyatı

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari Salı günü yaptığı bilgilendirmede, enflasyonun beklediğinden daha fazla yükseldiğini ve daha uzun sürdüğinü dile getirdi. Ayrıca, yayımlanan ayrı bir makalede Neel Kashkari, Aralık FOMC toplantısında 2022’de iki faiz artırımı planladığını kaydetti.

Sevens Report Research analistleri Salı günkü haber bülteninde, reel faiz oranlarını yükseltmeye başlayan Hazine getirilerindeki keskin bir artışın “altın piyasası için büyük bir risk” olduğunu yazdı. Lakin şuan için, altın için kısa vadeli rallinin 1.775 ila 1.800 dolar içindeki destekle “sağlam” kaldığını dile getirdiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu