Kripto Haberleri

Commerzbank’tan Önemli Altın Yorumları: Baskı Artıyor!

Commerzbank’tan Önemli Altın Yorumları: Baskı Artıyor!, kripto para takipçileri için Commerzbank’tan Önemli Altın Yorumları: Baskı Artıyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Commerzbank’tan Önemli Altın Yorumları: Baskı Artıyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Commerzbank’tan Önemli Altın Yorumları: Baskı Artıyor!

Federal Rezerv para politikalarını döndürmeye ve sıkılaştırmaya çalıştığı için yeni yıl belirsizlikle dolu olacak. Aynı zamanda, enflasyon tehdidi büyümeye sürdürmekte, bu da reel faizlerin düşük ve negatif bölgede kalacağı manasına geliyor. Commerzbank’dan Daniel Briesemann, dün gece FED toplantı tutanaklarının ve ADP verilerinin ardından, altın fiyatının seansın başındaki yükselişinin tersine döndüğünü ve olumsuz etkilendiğini kaydediyor. Daniel Briesemann’ın son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

“FOMC Tutanakları havayı ateşledi ve altın geri çekildi”

“Fed toplantı tutanaklarından sonra altın baskı altında” diyen Daniel Briesemann, ABD işgücü piyasasının, geçen seneın sonunda son derece iyi bir durumda olduğunu gösterdiğini ve Aralık ayında 807.000 yeni iş yaratıldığını dile getiriyor. Bu verinin, Bloomberg konsensüsünün beklediğinin hemen hemen iki katı olduğunu söyleyen analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altın, verilere olumsuz yanıt vermek yerine, doların yine de değer kaybetmesi sebebiyle bir süreliğine 1.830 dolara tırmandı. ADP’nin sayıları geçmişteki resmi ABD işgücü piyasası verilerinin her zaman güvenilir bir göstergesi olmadı. Bu nedenle yarının verisine ilişkin bire bir tahmin olarak görülmemeli.

Altın

Daniel Briesemann’a göre, Fed toplantı tutanakları akşam altın piyasasında havayı ateşledi ve altın fiyatının 1.800 dolara düşmesine yol açtı. Analist, tutanakların şahin olarak yorumlandığını ve güçlenen ABD ekonomisi ve yüksek enflasyon aracılığıyla daha erken ve daha bi hayli hızlı faiz artırımlarının yapılabileceğine işaret ettiğini belirtiyor ve tesirini şu biçimde açıklıyor:

On yıllık ABD Hazine tahvillerinin faizleri buna karşılık olarak dokuz ayın en yüksek düzeysi olan %1,73’e yükseldi ve altın fiyatını aşağı çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu