Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Karakaya’yı anma programında konuşuyor (canlı yayın)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Karakaya’yı anma programında konuşuyor (canlı yayın), gündemdeki haberler bölümümüzde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Karakaya’yı anma programında konuşuyor (canlı yayın) konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Karakaya’yı anma programında konuşuyor (canlı yayın) ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Karakaya’yı anma programında konuşuyor (canlı yayın)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde vefatının 6.yıl dönümünde  Hasan Karakaya  için tertip edilen anma programına katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anma programında yaptığı konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün, basın dünyamızın mümtaz bir ismini, bir yiğit gazeteciyi anmak üzere buradayız. Hasan Karakaya kardeşimizi ebedi aleme uğurlayalı tam 6 yıl oldu. Hasan Karakaya kardeşimiz kaleminin ciddi manada silahşörüydü. Vefatının 6. senesinde basınımızın bu cesur kalemini burada bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Rabbim, Hasan kardeşimizden razı olsun. Mekanını cennet eylesin.

Dünyamda 2 kalem var ki beni çok etkilemiştir. Bir üstad Necip Fazıl Kısakürek, diğeri de Hasan Karakaya. Bunlar kalemleriyle malum cephelere her zaman korku salmışlardır. Ama korkmamışlardır.

Hasan kardeşimizin de dediği gibi esas mesele; şan-şöhret-makam sahibi olmak değildir. Mesele milletimizin ‘Allah Razı Olsun’ duasına layık olmak geri de hayırla yad edilecek bir miras bırakmaktır. Hasan Karakaya’nın 28 Şubat zamanında verdiği mücadele onun yiğitli beratı olarak hepimizin hafızasına kazınmıştır. Hasan Karakaya halkın ve hakkın sesi olmuştur. Linç edilmek pahasına milletin değerlerini savunmayı sürdürmüştür.”

 

Açıklamalar gelecek…

Başa dön tuşu