Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’nde konuştu: Türkiye en kapsamlı kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’nde konuştu: Türkiye en kapsamlı kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır, gündemdeki haberler bölümümüzde Cumhurbaşkanı Erdoğan Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’nde konuştu: Türkiye en kapsamlı kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’nde konuştu: Türkiye en kapsamlı kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’nde konuştu: Türkiye en kapsamlı kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da yapımı sona eren Pirinkayalar Tüneli Açılış Töreni’ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merasimde gerçekleştirdiği konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Pirinkayalar Tünelimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bağlantı yoluyla birlikte toplam uzunluğu 3.4 kilometreye ulaşan bu proje Erzurum-Artvin içindeki trafiğin bi hayli hızlı, güvenli, kesintisiz biçimde olmasını temin edecektir. 

Ülkemize 18 milyon liraya yakın tasarruf yanında karbon salınımını azaltarak çevrenin muhafaza edilmesina katkı yapacaktır. Her ikisi de yüksek Turizm potansiyeline sahip Erzurum ve Artvin içindeki yolu bununla birlikte yeni fırsatları getirecektir. Her iki şehir üzerinden Kafkasya’ya yönelen transit trafiği de rahatlayacaktır. 

“ÇOK YATIRIM YAPTIĞIMIZ ALANLARDAN BİRİ DE MALUM ULAŞTIRMADIR”

Bu tüneli tercih ederek seyahat edecek vatandaşlarımıza bereketli, huzurlu, güvenli, rahat yolculuklar diliyorum.

Geçen 19 yılda en fazla yatırım yaptığımız alanlardan bir diğeride malum ulaştırmadır. Ülkemizin bölünmüş yol uzunluğunu 6100 km’den 28 bin 473 kilometreye çıkarttık. Havalimanlarımızın sayısını 56’ya çıkartarak ülkemizin her köşesini bu hizmete kavuşturduk. Ülkemizin çeşitli kıyılarında inşa ettiğimiz dev limanlarla dış ticaret olanağını hazır hale getirdik.

Bu yatırımları altyapı olarak planladık ve hayata geçirdik. Hamdolsun bugün Türkiye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler içinde en kapsamlı, en yeni, en modern kalkınma altyapısına sahip devlet olarak öne çıkmaktadır. Ekonomi sisteminin köklerinden sarsıldığı, yeni bir düzenin doğuşunun sancılarının çekildiği zamanda, Türkiye altyapısıyla hedeflerine kararlılıkla ilerlemektedir. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek daha etkin söz sahibi kılmaktır. Savunma sanayi başta olmak üzere, orta ve yüksek teknolojiye dayalı alanlarda ülkemizi hızla geliştirme çabamızın gerisindeki en mühim saik de budur.

“ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAKLA KALMAYACAK, YENİ NESİLLERE EMANET EDECEĞİMİZ 2053 VİZYONUNUN TEMELLERİNİ GÜÇLÜ ŞEKİLDE ATACAĞIZ”

İnşallah ekonomideki hedeflerimize ulaşarak geçtiğimiz 19 yılda 3.5 trilyon Dolar harcayarak kurduğumuz bu altyapının hakkını vereceğiz. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmakla kalmayacak, yeni nesillere emanet edeceğimiz 2053 vizyonunun temellerini kuvvetli biçimde atacağız. Burada yalnızca tünel açmıyoruz. Türkiye’nin aydınlık geleceğine uzanan kutlu yürüyüşün yeni bir adımını atıyoruz. Milletimizi bu kutlu yürüyüşte yer almaveyavet ediyorum.

Başa dön tuşu