Gündem

Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut’un babası koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti

Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut’un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi, gündemdeki haberler bölümümüzde Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut’un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut’un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut’un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi

Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut koronavirüs önlemleri kapsamı içinde alınan yasakların hukuka aykırı,  aşıların sağlığa zararlı olduğunu öne sürmüştü. Ardından resen soruşturma açtığını duyurmuştu. Akbulut bu yaptıklarından sonra görevinden uzaklaştırma almıştı.

28 dakikalık bir videoyu YouTube’a yükleyen ve içerikte pandemi önlemlerini eleştiren Eyüp Akbulut çarpıcı açıklamalara imza atmıştı.

Açıklamada dile getirdikleri için olabileceken işini kaybedeceğini söyleyen Akbulut, haysiyetli bir hukukçunun böyle yapması gerektiğini belirtiyor. Yapılan uygulamaların yakışmadığını ve büyük mağduriyetler yaşattığını ifade ediyor. Geçerli olan sokağa çıkma yasağı, maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe kaideleri, seyahat kısıtlamaları gibi kaidelerin tamamının hukuka aykırı olduğunu dile getiriyor. 

Akbulut’un, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu aracılığıyla da görevden uzaklaştırıldığı bildirilmişti.

BABASINI KAYBETTİ

Savcının babası olan Muammer Akbulut, Bursa Şehir Hastanesi’nde korona nasıl tedavi edileceği görüyordu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi

Akbulut’un cenazesi, Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Mahmudiye Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi

Başa dön tuşu