Gündem

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari , ekonomi haberleri bölümümüzde CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri

Hangi sektörde yahut kariyerinizde hangi düzeyde olursanız olun, potansiyel işverenler aracılığıyla fark edilmek için profesyonel bir ön yazı yazmanız gerekecektir.

Yeni mezunsanız, iş arıyorsanız, sektör değiştirmek istiyorsanız yahut deneyimsiz iseniz, önyazı sizin için daha kritik bir öneme sahip.

İnsan kaynakları yahut işe alım uzman kişilerı, sektöre özel deneyiminizi, başarılarınızı ve kimlik detaylarınızi vurgulayarak oluşturduğunuz ön yazıdan bi hayli etkilenebilir.

Kapak mektubu olarak da adlandırabileceğimiz önyazı, özgeçmişinizdeki kritik ayrıntıları detaylandırmanıza ve pozisyon için neden en nitelikli aday olduğunuzu açıklamanıza yol gösterecektır.

Peki iyi ve dikkat çekici bir önyazı nasıl yazılır? Önyazıda nelerden bahsedilmelidir? İşte ipuçlarımız…

CV ÖNYAZISI NASIL YAZILIR?

‘Gönder’e basmadan önce, ön yazınızın özenli, profesyonel görünümlü ve söz konusu şirkete ve role göre kişiselleştirilmiş olduğundan emin olmanız mühimdir.

Özgeçmişiniz için müthiş önyazı aşağıdaki dört bölümden oluşmalıdır:

  • Selamlama: İşe alım yöneticisine adıyla hitap eden profesyonel bir selamlama
  • Giriş: Kendinizi ve açık pozisyona başvurma niyetinizi tanıtan, dikkat çekici bir açılış paragrafı
  • Ana paragraf: İlgili mesleki deneyiminizi, başarılarınızı, becerilerinizi ve eğitiminizi açıklayan bir yahut iki paragraf
  • Kapanış paragrafı : İşe alım yöneticisinden sizi bir görüşmeye davet etmesini isteyen bir harekete geçirici mesaj. Misal verilecek olursa, “Markanızın stratejik vizyonunu hayata geçiren fotoğrafları nasıl oluşturabileceğimi sizinle tartışma fırsatını çok isterim. Bana 999-999-999 yahut [email protected] adresinden ulaşılabilirsibiz. Zaman ayırdığın için çok teşekkürler. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.”

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari #1

ÖNYAZI ÖRNEKLERİ

Kuruluşunuza değer katabileceğimi biliyorum ve deneyim ve becerilerimin (şirket adı) büyümesine ve başarısına nasıl katkıda bulunabileceğini tartışma şansını çok isterim. Başvurumu incelemeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Daha fazla bilgiye gereksiniminiz olursa (e-posta yahut telefon numarası girin) adresinde müsaitim.

Pozisyonu ve şirketiniz için neler yapabileceğimi tartışmak için her fırsatı bekliyorum. Vizyonum ve değerlerimin (şirket) markasıyla uyumlu olduğuna ve kuruluşunuz için müthiş bir uyum sağlayacağıma inanıyorum. Özgeçmişimi incelemeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Başvurumu değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim. Sektördeki uzmanlığımı ve deneyimimi, büyümesine ve başarısına katkıda bulunabileceğim sizinki gibi bir kuruluşa getirmeyi bekliyorum. Herhangi bir ek bilgiye gereksiniminiz olursa lütfen (telefon numarası yahut e-posta girin) adresinden benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı emsallari #2

Başa dön tuşu