Ethereum Haberleri

DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Aslında ne oluyor?

DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Aslını söylemek gerekirse ne oluyor?, kripto haberleri bölümümüzde DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Aslını söylemek gerekirse ne oluyor? başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Aslını söylemek gerekirse ne oluyor? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

DeFi devlerinin Twitter akımı merak konusu: Aslını söylemek gerekirse ne oluyor?

Dün yahut bugün Twitter’a göz atanların dikkatlerini çeken ve bunun yanı sıra kafalarını karıştıran bir şey vardı: DeFi projelerinin ardı sıra paylaşımı yaptıkları ‘yumruk tokuşturma’ görselleri… Türkçede “pazartesi” manasına gelen “monday 👀” ifadesiyle yapılan paylaşımların ilk etapta ne anlama geldiğine dair bilgi yoktu. Ortaya çıkan gizem, ilerleyen saatlerde çözülmeye başladı fakat DeFi meraklıları halen tam anlamıyla ikna olmuş değil.

Başlangıçta bunun pazartesi günü açıklanacak bir airdrop müjdesi olduğu düşünüldü. Bu noktada oklar, Arbitrum’u gösteriyordu. Özellikle Optimism’in OP token’ını piyasaya sürmesi ve üyelerine airdrop ile dağıtması sonrası, benzer bir protokol olan Arbitrum’dan da böyle bir hamle beklenmeye başlanmıştı fakat ekip sessizliğini sürdürüyor.

Akıma katılan DeFi projelerinden Gearbox Protocol, git gide artan sorular üzerine bir açıklama yaptı ve bunun yalnızca keyifli bir DAO akımı olduğunu açıkladı. Açıklamada, “Kafanız karıştıysa bu, diğer bazı harika deFi projeleriyle birlikte gerçekleştirilen keyifli bir DAO akımıdır. Buna ilk koordinasyon girişimi de diyebiliriz. Ama belki pazarlama sorumluları pazartesi için güzel bir şeyler hazırlayabilirler.” denildi.

Katılım sağlayan çok sayıda ekip içinde MakerDAO, SushiSwap, Yearn Finance, Balancer da var. DataaRocks‘a göre, şuana dek 24’ten fazla proje aynı paylaşımı yaptı. Bu projelerin 12’si gönderileri aynı anda, cuma günü TSİ 22.00’de paylaşımı yaptı. Beklentiler, ağırlıklı olarak pazartesi günü bir iş birliği duyurusu yapılacağı yönünde. Bir süredir beklenen Curve Finance’in crvUSD sabit coin’i de tahminler içinde. DataaRocks’a göre, aynı anda paylaşım yapan 12 proje Curve ile ilişkili ve pazartesi günü crvUSD’nin lansman duyurusu yapılabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu