Kripto Haberleri

Deutsche Bank’tan ünlü ekonomist: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş

Deutsche Bank’tan ünlü ekonomist: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş, kripto para haberleri bölümümüzde Deutsche Bank’tan ünlü ekonomist: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Deutsche Bank’tan ünlü ekonomist: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Deutsche Bank’tan ünlü ekonomist: Bitcoin dijital altın, Ethereum ise dijital gümüş

Almanya’nın ciro ve işçi sayısı yönünden en büyük bankası olan Deutsche Bank’ın ünlü analisti Marion Laboure, yayına giren yeni bir araştırma raporunda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile alakalı mühim açıklamalarda bulundu.

Laboure açıklamalarında, Bitcoin’in 21. Yüzyılın altını olduğunu belirtmesinin bunun yanında Ethereum benimsenmesindeki artışa, merkeziyetsiz finansa ve NFT’lere (non-fungible token) dikkat  çekti.

Ünlü analist yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i “dijital altın”, Ethereum’u ise “dijital gümüş” olarak nitelendirdi. Buna ek olarak, piyasadaki hiçbir dijital para biriminin Bitcoin ve Ethereum’u alt edemeyeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Açıklamalarda kripto paraların dezavantajlarından da bahsedildi. Laboure; Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralardaki düzenleme eksikliğinin ve yüksek volatilitenin en büyük dezavantajlardan bazıları olduğunu dile getirdi. Buna rağmen gelecekte nakit para kullanımının azalacağını, bireylerin dijital ödeme metotlarıne yöneleceğini düşündüğünü de kelimelerine ekledi.

“Riskleri unutmamak gerekiyor”

Laboure açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “İnsanlar seneler boyunca hükümetler aracılığıyla kontrol edilmeyen varlıkları aradılar. Altın da yüzsenelerdır bu role sahipti. Ben de Bitcoin’in 21.yüzyılın altını olma potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Lakin Bitcoin’in dalgalı olduğunu ve bu yüzden çok riskli olduğunu da unutmamak gerekiyor. Gelecekte de bu volatilitenin daha da artacağını düşünüyorum.”

Geçen hafta Çin Merkez bankasının açıklamalarından sonra düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), şu aralarda 43.000 dolar civarında seyrediyor. Ethereum (ETH) ise 3.000 dolar düzeylerinde işlem görüyor.

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu