Ethereum Haberleri

Dev madencilik havuzu Sparkpool Çin yasaklarına dayanamadı: Faaliyetler sonlandırıldı

Dev madencilik havuzu Sparkpool Çin yasaklarına dayanamadı: Faaliyetler sonlandırıldı, kripto haberleri bölümümüzde Dev madencilik havuzu Sparkpool Çin yasaklarına dayanamadı: Faaliyetler sonlandırıldı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Dev madencilik havuzu Sparkpool Çin yasaklarına dayanamadı: Faaliyetler sonlandırıldı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Dev madencilik havuzu Sparkpool Çin yasaklarına dayanamadı: Faaliyetler sonlandırıldı

En büyük Ethereum madencilik havuzlarından olan Sparkpool, aylardır Çin’den gelen baskılar üzerine hizmetlerini sonlandırdığını açıkladı. Hem yerel hem de ülkeler arası alandan çekileceğini söyleyen şirket, zaman olarak ise Eylül ayı sonunu gösterdi.

Sparkpool’a bağlı olan ve gerçek zamanlı Ethereum hash rate’i ise, Çin’in madencilik ve diper faaliyetler üzerindeki yoğun tesirinin bir sonucu olarak 24 saat içinde %8’deb fazla düştü.

2017’den bu yana kripto paralar ve madencilerine karşı yasaklar furyası başlatan Çin’in son hamlesinin ne kadar sert olduğu ise, Sparkpool’un yalnızca ülke içi değil, ülkeler arası alanda da faaliyetlerine son vermesiyle çok net biçimde görülüyor.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında başkan yardımcısı Liu He, kripto para madenciliğinin karbon salınımı yönünden büyük tehdit oluşturduğunu açıklamış ve bu hususta sert önlemler alınacağını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından kripto para piyasalarında çok büyük düşüşler yaşanmış, bunun bunun yanında Çin’in önlemleri toptan bir yasaklar furyasına dönüşmüştü.

Birçok büyük şirket, madencilik faaliyelerini Çin dışına taşımış, ikinci el cihazların piyasaya girmesiyle fiyatlarda da ciddi düşüşler kaydedilmişti.

En son ise Cuma günü Çin Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamanın ardından Huobi Global, Çinli kullanıcılara ait tüm hesapların bu seneın sonuna kadar askıya alınacağını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu