Kripto Haberleri

Dikkat: Bu Yatırımcılar Bitcoin’lerini Piyasaya Boşaltıyor!

Dikkat: Bu Yatırımcılar Bitcoin’lerini Piyasaya Boşaltıyor!, kripto para takipçileri için Dikkat: Bu Yatırımcılar Bitcoin’lerini Piyasaya Boşaltıyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Dikkat: Bu Yatırımcılar Bitcoin’lerini Piyasaya Boşaltıyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Dikkat: Bu Yatırımcılar Bitcoin’lerini Piyasaya Boşaltıyor!

On-chain veri sağlayıcısı Glassnode, şu anda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini aşağı çeken ana satış baskısının kaynağı ile ilgili piyasaya bir ipucu verebilecek Lifespan 1y-2y (7d MA) metriğine sahip Harcanan Çıktı Sayısını paylaşımı yaptı. Metrikler, düşük giriş oranları ve rezervler gösteriyor ve bu, analistler göre piyasanın tam anlamıyla tersine dönmediğini gösteriyor. İşte ayrıntılar…

Bitcoin on-chain analizleri

Glassnode indikatörü, farklı yaşam sürelerine sahip Bitcoin cüzdanlarından elde edilen çıktıların sayısını belirlemek için dizayn edilmiştır. Kullanım Ömrü (Lifespan) ayarı, kullanıcıların harcanan çıktıların “eski” mi yoksa “genç” mi olduğunu belirlemesine olanak tanır. Analitik şifrketi, indikatöre ait verileri geçtiğimiz saatlerde paylaşımı yaptı:

Bitcoin Lifespan 1y-2y (7d MA) ile Harcanan Çıktı Sayısı 1 ayın en yüksek düzeysi olan 360,482’ye ulaştı. 19 Aralık 2021’de önceki 1 ayın en yüksek düzeysi olan 307.060 gözlemlendi.

  • “Genç” harcama yapanlar, genelde, kripto para birimini makul bir süre elde tutarak makul bir gelir elde etmek için kullanan bireylerdir.
  • “Eski” harcama yapanlar, pozisyonlarının mühim ölçüde daha büyük olması ve piyasa üzerinde daha fazla güce sahip olması olabilecek olduğundan, genelde piyasadaki eğilimleri değiştiren bireylerdir. Bu durumda, “eski” harcama yapanların oranı, bir aylık rekoru kırarak mühim ölçüde arttı.

Popüler on-chain analistleri Willy Woo ve PlanB’nin güncel Bitcoin analizlerini kaçırmayın. Ayrıntılar Kriptosite.com‘da.

Metrikler, piyasanın tam anlamıyla tersine dönmediğini gösteriyor

Metrikten elde edilen geçmiş verilere göre, “eski” varlıkların daha yüksek harcama oranı, hemen hemen her zaman kripto para piyasasında olumsuz bir fiyat hareketiyle ilişkilidir. Analistlere göre 11 Kasım’da izlenen harcama artışının, bugün piyasada gözlemlenen Bitcoin’in (BTC) %28’lik geri çekilmesinin katalizörü olması daha olası. Harcama oranlarının düşürülmesi genelde orta yahut uzun vadeli yatırımcıların pozisyonlarını yahut pozisyonlarını artırmayı tercih ettiği birikim dönemlerinin sinyalleri olarak kabul edilir. Metrik, genelde döviz rezervleri ve çıkışlarıyla birlikte kullanılır. Bu metriklerin her ikisi de hala düşük giriş oranları ve rezervler gösteriyor ve bu da, analistlere göre piyasanın tam anlamıyla tersine dönmediğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu