Kripto Haberleri

Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu!

Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu!, kripto para takipçileri için Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu!

Çin’de başlayan kripto ticareti yasakları, dünya çapında başka ülkelere de yayılmayı sürdürüyor. En son alınan haber kanallarına göre Pakistan’da kripto para ticaretiyle uğraşan binden fazla hesap bloke edildi. Ayrıntılar için Kriptosite.com okumaya devam ediniz.

Pakistan’da kripto ticareti yapanların hesapları bloke edildi

Ülkelerin kripto evrenin yaklaşımı giderek farklılaşmaya başladı. El Salvador gibi bazı devletler kripto paraları yasal para haline getirirken, Çin başta olmak üzere bası devletler ise bu piyasa işlem yapmayı bi hayli sınırlandırmaya, hatta imkansız hale getirmeye başladı. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savaşacağını altını çizerek hedefine aldığı kripto para piyasasında işlem yapılmasını Pakistan 2018 senesinde yasakladı. Bu bağlamda Pakistan‘da 1.064 birinin banka hesabına ve kredi kartlarına devlet aracılığıyla müdahale edildi ve hesap sahiplerinin ulaşımine kapatıldı. Yetkililerce yapılan bilgilendirmede, el konulan hesaplarda toplamda 300.000 dolar civarında işlem yapıldığı altı çizildi.

Kripto ticareti

Federal soruşturma kapsamı içinde alınan bu kararın gerekçesi olarak 2018 senesinde alınan Bitcoin alım satımının yasaklanmasına ilişkin yasa belirtiliyor. Söz konusu yasa gereği Pakistan vatandaşlarının kripto ticareti yapması yasak. Bunun yanı sıra Pakistan Merkez Bankası’nın aldığı bu karara uymayan ciddi sayıda kişi olduğu tahmin ediliyor. Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu‘nun (FPCCI) tahminlerine göre şu anda Pakistan’daki toplam kripto varlığı 20 milyar doların üzerinde. FPCCI Başkanı Nasir Hayat Magoon, yasaya uymayanların ciddi sayıda olduğunu ve kripto işlemlerini peer-to-peer borsalar aracılığıyla sürdürdüklerini dile getirdi. Bu borsaların işlem kayıtlarının olmadığını ve vergilendirmediklerini de büyük bir sorun olarak gördüklerini açıkladı. Nasir Hayat Magoon, konuyla alakalı mecliste düzenleme yapmak istediklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu