Gündem

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi duyurdu! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek, gündemdeki haberler bölümümüzde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, devlet, özel yahut vakıf üniversitesi farkı olamadan bu sene üniversiteyi kazanan tüm Diyarbakırlı gençlere 750’şer lira katkı verileceğini açıkladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülen “Yeni Üniversitelilere Destek Projesi” kapsamı içinde çalışmaya başlayan uygulamaya göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  ilk defa üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere bir defaya mahsus 750 lira katkı sağlanacak.

27 Eylül Pazartesi günü ekranlara gelecek müracaatlar için öğrenciler, http://destek.diyarbakir.bel.tr adresine TC kimlik numarası ve ad, soyadı detaylarını girerek başvuru yapabilecek. Başvuru süresi ise 10 Ekim Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek

”BU SENE HER BİRİNİZE 750 TL DESTEĞİMİZ OLACAK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Gözümüzün ışığı, Diyarbakır’ımızın, ülkemizin ve insanlığın geleceği sevgili genç kardeşlerim, Diyarbakır’da ikamet ediyorsanız 2 veya 4 yıllık bir üniversitede örgün öğretim kaydı yaptırdıysanız bu sene her birinize 750 lira desteğimiz olacak. Bereketli olsun. Sizler, geleceğin Cezerileri, Sezai Karakoçları, Ali Emirileri, Hamid Aytaçları, Ahmed Ariflerisiniz. Rabb’im zihninizi açık, yeryüzündeki izinizi kavi kılsın.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıkladı! Üniversite öğrencilerine 750 TL destek verilecek

“BİZE EN ÇOK MORAL OLAN ŞEYLER BUNLAR”

Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesini kazanan Ebru Bat, AA muhabirine, Vali Münir Karaloğlu’nun sürpriz açıklamasından duyduğu tatminiyeti dile getirerek, bu destek açıklamasının bu sürede kendilerine moral olduğunu dile getirdi.

Bu desteklerin her zaman öğrencileri mutlu ettiğini anlatan Bat, “Bize en fazla moral olan şeyler bunlar. Çünkü okul okuyoruz. Kitaplarımız pahalı. Ailemiz yeterince destek olamıyor. Büyükşehir Belediyemiz ve Valimiz destek olunca mutlu oluyoruz. Umarız devamı gelir. Böyle desteklere her zaman ihtiyacımız var. Valimize teşekkür ediyoruz bizi düşündüğü için.” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim görecek Abdulkadir Menekşe, Vali Karaloğlu’nun öğrencilere nakdi destekte bulunacaklarına dair açıklamasından mutluluk duyduğunu altını çizerek, yalnızca kendi adına değil destekten faydalanacak tüm öğrenciler ve aileleri için tatminiyet duyduğunu aktardı.

Bu desteğin bunun yanı sıra ailelere de sağlanmış bulunacağını dile getiren Menekşe, Vali Karaloğlu’na ve emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Başa dön tuşu