Ekonomi Haberleri

Doğalgaz dağıtımı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü

Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü , ekonomi haberleri bölümümüzde Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü

Doğalgaz dağıtımı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü

Doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştırılması maksadıyla yeni bir uygulama hayata geçiriliyor.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefi ışığında bundan öncekilerde merkez nüfusu 20 bin olan rakam aşağıya çekilerek 15 bin olan ilçelere de doğalgaz ulaştırması kararlaştırıldı.

 

MERKEZ NÜFUSU 15 BİN VE ÜZERİNDEKİ İLÇELERE DOĞALGAZI BOTAŞ ULAŞTIRACAK

Buna göre doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefi ışığında merkez nüfusu 15 bin ve üzerindeki ilçelere BOTAŞ aracılığıyla doğalgaz ulaştırılacak. Ayrıca, merkez nüfusu 10 bin ve üzerinde olan ilçelere de Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görüşü ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın onayı ile doğalgaz götürülebilecek.

Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü #1

DAHA ÖNCE DOĞALGAZ ULAŞTIRMA ŞARTI İLÇE MERKEZ NÜFUSUNUN 20 BİN OLMASIYDI

Daha önce 24 Eylül 2020’de açıklanan kararda doğalgaz ulaştırılacak ilçe merkezi için nüfus şartı 20 bin ve üzeri olarak açıklamalmuştu.

Kararın yürürlüğe girişinden ibu yana 3 ay içinde merkez nüfusu 15 ile 20 bin içinde olan ilçeler için gerekli işlemler başlatılacak.

Doğalgaz sevkiyatı için merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü #2

KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı. Söz konusu karar, yayın tarihinden ibu yana yürürlüğe girmiş oldu.

Başa dön tuşu