Kripto Haberleri

Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi!

Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi!, kripto para takipçileri için Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi!

Dogecoin, 2021 senesinde muazzam kar oranları sundu ve aylar içinde içinde popülerliğini zirveye taşıdı. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminden biri olmasına rağmen yalnızca bir “meme” ve gerçek kullanım durumlarından rakiplerine biraz eksik kalıyor. Lakin, DOGE’nin bir ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için ciddi adımlar atılıyor. Ayrıca, son 8 ayda DOGE ile ödeme kabul eden kullanıcı rakamınında %60 arttığı gözlemleniyor. Bu oran, 2020’den bu yana %150’nin üzerine çıktı. Sinema devi AMC’nin Dogecoin’i ödemelerde kabul edeceği haberlerinin dışında, bir şirket daha listesine DOGE ekliyor…

Neden Dogecoin tercih edilmekte?

Çünkü Dogecoin, işlemleri düşük ücretlerle yapabilmektedir ve bu da onu bir dizi ufak işlemi gerçekleştirmeye uygun hale getirmektedir. Özellikle, yüksek ağ trafiği sebebiyle işlem fiyatları daha yüksek miktarda olan Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük kripto para birimleri ile yüz yüze geldirıldığında bi hayli avantajlıdır. Böylelikle, fenomenlerin destekleri dışında (Mark Cuban: Halkın birimi), sinema bileti satın almaktan gayrimenkul satın almaya kadar, ödemeler için kullanılabilecek bir kripto para birimi olduğunu ispatlıyor. Dünya çapında şu anda DOGE ödemelerini kabul eden 1.700’den fazla kullanıcı var.

dogecoin

AMC ve RedSwan Dogecoin vagonuna atladı

Kriptosite.com olarak aktardığımız, AMC CEO’su Adam Aron kısa süre önce topluluğa Dogecoin’in tiyatro zinciri aracılığıyla bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini isteyip istemediklerini soran bir Twitter anketini neticelendirdı. Anket, Aron’un Bitcoin’e ek olarak, eğlence devinin yıl sonuna kadar Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini de kabul edeceğini açıklamasının ardından geldi.

Ankete katılım, CEO’nun kendi kabulüne göre çok büyüktü. Aron, anketin 4,2 milyondan fazla yorum ve 140.000 oy aldığını açıkladı. Ve oyların çoğunluğu (%77) AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi lehindeydi. Bu nedenle CEO, alınan mesajı değerlendiriyor ve tiyatro zincirinin artık bunun nasıl yapıldığını çözeceğini dile getirdi:

BÜYÜLEYİCİ! Dogecoin Anketi açık ara en fazla okunan tweet’imdi. 24 saatte 4,2 milyon görüntülenme, en fazla retweetlerim, en fazla yanıtlarım. 140.000 oyun %77 evet %23 hayır. AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi gerektiğini düşündüğünüz açık. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı bulmamız gerekiyor. Bizi izlemeye devam edin!

Aynı biçimde, ticari gayrimenkul tokenleştirme platformu RedSwan da bazı mülkleri için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlama niyetini açıklamıştı. RedSwan, toplam değeri 36 milyon dolar olan iki mülkü listelemişti. Şirket, mülklere yatırımları her biri 1.000 dolardan başlayan fiyatlarla sabitledi ve web sitesinde, akredite yatırımcıların da (+1.000.000 dolar servet) bu mülklere yatırım yapmak için Dogecoin kullanmasına izin verileceğini açıkladı.

DOGE işlem fiyatlarınin daha az olması bekleniyor

Elon Musk, Dogecoin topluluğunda tartışmasız en tanınmış isimdir. Geçmişte tweet’leri hem Dogecoin hem de çeşitli köpek temalı kripto projelerinin artmasıne yol açtı. Yani milyarderin kelimeleri piyasada çok fazla ağırlık taşıyor. Bu sefer Musk, Dogecoin’in benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olabilecek bir şeye işaret etmek için bir kez daha sahne aldı. Milyarder, AMC’nin Dogecoin’i benimsediği son hamlesini takdir etmek içim Twitter’a gitti. Lakin Musk, Dogecoin fiyatlarınin sinema bileti satın almaya uygun hale getirilmesi için ucuzlatılmasının mühim olduğunu dile getirdi.

Şu anda DOGE için hemen hemen işlem ücreti hemen hemen 0,5 dolar ve popülaritesi göz önüne alındığında, kripto piyasasındaki en düşük işlem ücretine sahip olmasa da, bir meme coin olarak bi hayli düşük işlem ücretkerini koruyabiliyor. Lakin “Dogefather” Elon Musk, kripto para birimi için son haftalarda gerçekleşen tüm benimsemeleri kolaylaştırmak için Doge’nin ücret oranının daha da düşmesi gerektiğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu