Kripto Haberleri

Dogecoin Klonu Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000 Yaptı!

Dogecoin Klonu Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000 Yaptı!, kripto para takipçileri için Dogecoin Klonu Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000 Yaptı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Dogecoin Klonu Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000 Yaptı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Dogecoin Klonu Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000 Yaptı!

Dogecoin, genel kripto para piyasasının hafif düşüş yaşamasının etkisiyle yüzde 5’lik bir kayıp yaşadı ve 0.20 doların altına indi. Lakin DOGE’un kopyası olan bir altcoin, DOGE’un aksine, kayda değer bir performans sergiledi. Buff Doge Coin (DOGECOIN) isimli bir coin, 0.000000002494 dolar düzeylerinden 0.00000003 doların üzerine çıkarak 24 saatte yüzde hemen hemen 1.000’in üzeirnde arttı. Ardından düşüş yaşadı.

DOGE klonu sert yükseldi

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere Bitcoin, Ethereum, ADA, BNB gibi bir çok kripto paranın düşüş yaşamasının yanında Dogecoin de (DOGE) düşüş eğilimindeyken DOGE’dan esinlenen bir coin bir önceki günlerde hemen hemen yüzde 1.000 arttı. Yazım sırasında geri çekilme yaşamış olsa da DOGECOIN ticker’lı bir kripto para, ani bir yükseliş sergiledi.

Buff Doge Coin, kendisini Dogecoin’in “buff” versiyonu olarak tanıtıyor. Buff Doge Coin, “Meme’lerin Kralı” olmak maksadıyla Dogecoin’in popülaritesi sebebiyle kurulduğunu dile getiriyor. Peki, Buff Doge Coin’in özellikleri nedir?

Bir Dünya Devi, Dogecoin (DOGE)'e Yeşil Işık Yaktı!

Buff Doge Coin’in (DOGECOIN) özellikleri

CoinMarketCap’te bulunan bilgilere göre Buff Doge Coin’in birkaç benzersiz özelliği mevcuttur. Bunlardan biri, her coin yakımının bir öncekinden iki kat daha fazla miktarı hedeflemesiyle hiper deflasyonist olmasıdır .Para yakımı, çok sık olacaktır, bundan dolayı mevcut Buff Doge Coin’in kalan arzının yüzde 100’ü yakılacaktır.

İlk yakım esnasında 1.000.000, ikinci yakım esnasında 2.000.000, 3.’de 4.000.000, 4.’de ise 8.000.000 token yakılacak. Böylelikle, katlanarak giden yakımlar neticesinde trilyonlarca Buff Doge Coin yakılmış olacak. White paper’a göre Buff Doge Coin protokolü şu biçimde çalışır: Her işlemde, işlem yarıya indirilen yüzde 10’luk bir ücretle vergilendirilir.

Bu Meme Coin, Dogecoin Üçlemesinin Bir Parçası Mı?

Yüzde 5 ücret, mevcut tüm sahiplere yeniden dağıtılır. Yarısı anlaşmayle BNB’ye satılan yüzde 50/50’lik ücretin yüzde 5’i bölünürken, Buff Doge Coin’in diğer yarısı otomatik olarak önceden sözü edilen BNB ile eşleştirilir ve Pfakate Swap’ta likidite çifti olarak eklenir. Sahiplerin güvenliğini sağlamak maksadıyla DXsale’de likidite kilitlendi. Açıklamalarına göre geliştiricilere gelen Buff Doge Coin’in kârının bir kısmı, hayvan barınaklarına ve küresel ısınmayı önlemek için ormanların yeniden inşası gibi çevre poblemlerina bağışlanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu