Ethereum Haberleri

Dogecoin kullanıcıları öfkeli: Twitter’dan askıya alma kararı

Dogecoin kullanıcıları öfkeli: Twitter’dan askıya alma kararı, kripto haberleri bölümümüzde Dogecoin kullanıcıları öfkeli: Twitter’dan askıya alma kararı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Dogecoin kullanıcıları öfkeli: Twitter’dan askıya alma kararı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Dogecoin kullanıcıları öfkeli: Twitter’dan askıya alma kararı

Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı almasının ardından Dogecoin topluluğunda umutlar artmıştı. Bunun yanında platformun DOGE bahşiş botu MyDogeTip’i askıya alması toplulukta tepki yarattı.

Twitter’ın otomatik spam ile mücadeleye yönelik yeni politikası ışığında, bahşiş botu tasarımcılarından MyDogeCTO, botun kısa süre önce diğer bir çok botla birlikte kapatıldığını açıkladı. MyDogeTip hesabının askıya alınması sonrası kullanıcılar, sorunu çözmek için Twitter’a ulaşsa da dev şirketten bir yanıt alamadı.

MyDogeCTO, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “TwitterSupport MyDogeTip’i kapatacaksa, Dogecoin için harika bir şey yapsalar iyi olur.” dedi.

DOGE destekçileri, Twitter’ın ücretsiz ulaşımi ortadan kaldıran ve tüm geliştiricileri ulaşım için ödeme yapmaya zorlayan yeni API politikasının aniden ortaya çıkmasından duydukları tatminiyetsizliği kelimelerine ekledi.

“Bu, DOGE topluluğuna bir saldırı değil”

“Doge Whisperer” olarak bilinen bir Dogecoin destekçisi ise bunun kripto paraya yahut topluluğuna yönelik bir saldırı olmadığını, Twitter’ın API’sinden, onu kullanan geliştiricilerden, işletmelerden ve botlardan para kazanma çabası olduğunu dile getirdi.

Twitter, perşembe günü yaptığı bir güncellemeyle, API’sine ulaşım için ücret almaya başlayacağını açıkladı. Doge Whisperer, “Spam’i kaldırmak ve gelir elde etmek Twitter için yüksek bir öncelik fakat bir geçiş dönemi veya en azından bir ikaz olmalıydı.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu