Gündem

Doğru kişiyle evlenmenize yardımcı olacak 6 ipucu

Doğru kişiyle evlenmenize yol gösterecek 6 ipucu , ekonomi haberleri bölümümüzde Doğru kişiyle evlenmenize yol gösterecek 6 ipucu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Doğru kişiyle evlenmenize yol gösterecek 6 ipucu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Doğru kişiyle evlenmenize yol gösterecek 6 ipucu

Doğru kişiyle evlenmenize yardımcı olacak 6 ipucu

Evlilik müthiş bir seçime dönüştürülemez. Herkesin beğenileri, hoşlanmadıkları ve zihnin karmaşıklıkları farklıdır. Arkadaşınız için iyi bir hayat arkadaşı tanımı kişisel ilgi alanlarınıza uymayabilir. Ve nedeni bi hayli basit; her şeye uyan tek bir boyut yoktur. Doğru seçimi yapmadan önce dikkate aldığı farklı ilgi alanları, başarılar ve yaşam hedefleri mevcuttur.

Bu nedenle, müthiş bir eş bulmak için büyü yahut sihirli iksir olmadığını size bildirmekten dolayı üzgünüz. İyi bir partner çekmenin ilk adımı, kendi ilgi alanlarınız ile ilgili bir farkındalık geliştirmektir. İşte, evleneceğiniz erkeği seçmeden önce akılda tutulması gerekenler;

Doğru kişiyle evlenmenize yol gösterecek 6 ipucu #1

1. ONU İYİ TANIMAYA ÇALIŞIN

Uzmanlar, anahtarın iletişim olduğunu söylüyorlar. Görücü usulü bir evlilik düzeninde ve hatta flört ederken bile iletişim kurmak ve kişiyi tanımaya çalışmak çok mühimdir. Mümkünse, bir araya gelmeden önce birkaç konuşma yapın ve birinin görüşme sırasındaki davranışlarına dikkat edin.

2. SİZE KARŞI TUTUMUNU GÖZLEMLEYİN

İlk kez buluşurken, birinin konuşma sırasında diğer insanlara yahut sizin bakış açınıza açıkça hakim olup olmadığına yahut onları görmezden gelip gelmediğine bakın. Bu size, hoşuna gitmeyen durumlar yahut çözümler durumunda ne kadar açık olabileceği hususunda net bir gösterge verebilir.

3. HEDEFLERİNİ ÖĞRENİN

Evleneceğiniz kişiyi tanırken, hem kişisel hem de profesyonel planlar için hedefleri ile ilgili net bir fikir edinmeniz mühimdir. Birlikte olduğunuz birinin gerçeklik odaklı olması, kaprislere ve fantezilere açıkça inanmaması gerekir. Duygusal yahut finansal ihtiyaçlar için tamamen size bağımlı olmayacağından emin olun.

4. BEKLENTİLERİNİ VE DEĞERLERİNİ KEŞFEDİN

Bir erkekle sohbet ettiğinizde, hayattaki değerlerini, inançlarını ve beklentilerini anlamaya çalışın. Ailesi ve dostlarıyla ilişkisinin nasıl olduğu ile ilgili bir fikir edinmek için biraz çaba sarf etmek yardımcı olabilir. Ayrıca, bu birinin uzun süreli ilişkileri sürdürme yeteneğine sahip olup olmadığına bakın. Ve değilse, ayrılık nedenini gözden kaçırmayın.

5. İÇGÜDÜLERİNİZE GÜVENİN

Yeni biriyle tanışmanız durumunda, içgüdülerinize güvenmeniz gerekir. Onun huzurunda rahatlayıp rahatlayamayacağınızı ve akıcı, neşeli bir konuşma yapıp yapamayacağınızı görmek çok mühimdir. Aynı şeylere birlikte gülümseyebiliyorsanız, dikkat edin. Değilse, bu olabilecek olan en büyük tehlikedir.

6. SİZE OLAN TUTUMUNA DİKKAT EDİN

Her ufak ayrıntıyı yakında zamandan fark edin. Bakalım sizin için sandalye mi çekecek, kapıyı açık mı tutacak, yoksa önce size hizmet edecek mi? Birbirinizin yanında olmasanız bile konuşmanın aynı kıvılcımı olup olmadığını kontrol edin. Görüşlerinize saygı duyup duyamayacağını görmek de iyi olacaktır. Davranışlarının birkaç görüşme boyunca tutarlı olup olmadığına dikkat edin.

Başa dön tuşu