Ekonomi Haberleri

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar uyarısı

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı , ekonomi haberleri bölümümüzde Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar uyarısı

karDoğu Karadeniz’de yarın sağanak, kar ve fırtınanın etkili olmasının beklendiği bildirilerek, ulaşımda aksama, su baskını, heyelan, yüksek bölgelerde tipi, buzlanma ve dona karşı uyarıda bulunuldu.

RÜZGAR YARIN SABAHTAN İTİBAREN ETKİSİ GÖSTERECEK

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı bilgilendirmede, Doğu Karadeniz Bölgesinde rüzgarın yarın sabah saatleri civarından ibu yana batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin beklendiği vurgulandı.

ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR

Ulaşımda aksamalara yol açabilecek fırtınanın, aynı gün gece geç saatlerde tesirini kaybedeceğinin tahmin edildiği aktarıldı.

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı #2

RİZE, ARTVİN, TRABZON İLE GİRESUN’UN BAZI BÖLGELERİNDE ŞİDDETLİ SAĞANAK BEKLENİYOR

Ayrıca, Rize ve Artvin’in kuzeyi, Trabzon’un batısı ile Giresun’un doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli sağanak beklendiğine de dikkat çekildi.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR ETKİLİ OLACAK

Yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 800 metre üzeri yüksek bölgelerde yoğun kar yağışı olarak başlamasının, zamanla sıcaklık düşüşüyle birlikte 400 metre üzeri yüksek bölgelerde de karın etkili olmasının beklendiği kayıt edildi.

Doğu Karadeniz için sağanak, fırtına ve yoğun kar ikazsı #3

KUVVETLİ YAĞIŞ PAZARTESİNE KADAR SÜRECEK

Kuvvetli yağışın 3 Ocak Pazartesi günün ilk saatleri civarında tesirini kaybetmesinin beklendiği, yaşanabilecek ulaşımda aksama, su baskını, heyelan, yüksek bölgelerde tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği altı çizildi.

Başa dön tuşu