Gündem

Donald Trump’tan çağrı: Twitter ve Facebook’u bırakın

Donald Trump’tan çağrı: Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u bırakın , ekonomi haberleri bölümümüzde Donald Trump’tan çağrı: Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u bırakın başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Donald Trump’tan çağrı: Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u bırakın  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Donald Trump’tan çağrı: Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u bırakın

Donald Trump'tan çağrı: Twitter ve Facebook'u bırakın

ABD eski başkanı Donald Trump’ın destekçileri, geçtiğimiz ocak ayında kongre binasını işgal etmiş ve başlayan gerilim sırasında Trump’ın Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Sosyal paylaşım platformu Twitter ve diğer bir çok sosyal platform hesabı kapatılmıştı.

Sosyal medya platformlarının aldığı bu karar ardından Trump, sesini duyurmak için kendi sosyal platform platformunu kurmuş, fakat pek de başarılı olamamıştı.

Yeni bir basın açıklaması yapan Trump, destekçilerinden Sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Sosyal paylaşım platformu Twitter’ı bırakmalarını istedi.

“TWITTER YÜZ KARASIDIR”

Basın açıklamasında Trump, “Sosyal paylaşım platformu Twitter, demokrasiye karşı gelen bir yüz karasıdır ve bu ülkede sözü geçmemeli. Herkes Sosyal paylaşım platformu Twitter ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u bırakmalı. Çok sıkıcılar ve yalnızca radikal sol görüşe sahipler, herkes aracılığıyla da nefret ediliyorlar. Bu platformlar ulusumuza saygısızlık yapıyor.” ifadelerini kullandı.

donald trump

Bunun yanı sıra Trump, hesabının yeniden açılması için Sosyal paylaşım platformu Twitter’a dava açmıştı. Sosyal paylaşım platformu Twitter ise bir önceki günlerde mahkemeye başvurarak davanın düşürülmesini istedi.

Sosyal paylaşım platformu Twitter, beğenmediği bir konuşmaya ev sahipliği yapmak zorunda olmayan özel bir şirket olduğunu ve Trump’ın kaideleri tekrar tekrar ihlal ettiğini söylüyor.

Sosyal paylaşım platformu Twitter, Trump’a getirilen engelleme kararı iptal edilirse, bunun anayasa hukukunun temel ilkelerine karşı gelmek yer alacağını savunuyor.

Başa dön tuşu