Gündem

Dünya Okçuluk şampiyonası sona erdi! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla tamamladı!

Dünya Okçuluk şampiyonası bitti! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla bitirdi!, gündemdeki haberler bölümümüzde Dünya Okçuluk şampiyonası bitti! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla bitirdi! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Dünya Okçuluk şampiyonası bitti! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla bitirdi! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Dünya Okçuluk şampiyonası bitti! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla bitirdi!

Amerika Birleşik Devletleri’nde tertip edilen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası bitti Türkiye, Yankton kentinin ev sahipliği yaptığı 2021 senesinin son açık hava etkinliği olan organizasyonu bir bronz madalya ile bitirdi. Şampiyonada ülkemizi 12 sporcumuz temsil ederken, bunların içinde Olimpiyat Şampiyonu sporcumuz Mete Gazoz da yer aldı.

Dünya Okçuluk şampiyonası bitti! Millilerimiz şampiyonayı bir bronz madalyayla bitirdi!

METE GAZOZ DÖRDÜNCÜ OLDU

Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz’den bir araya gelen Klasik Yay Karışık Milli Takımı, Japonya’yı 6-2 yenerek bronz madalya elde etti.

Klasik yay erkekler bireysel müsabakalarda ise Mete Gazoz, yarı finalde Güney Koreli Kim Woojin’a 6-4 yendi. Bronz madalya müsabakasında ise ABD’li rakibi Brady Ellison’a 6-2 kaybetti ve şampiyonayı 4. olarak bitirdi. Diğer sporcumuz Samet Ak da çeyrek finale kadar ilerledi. Tokyo 2020’de savaşan Yasemin Ecem Anagöz de klasik yay kadınlarda çeyrek final aşamasında şampiyonaya veda etti.

Başa dön tuşu