Gündem

Düzce’de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor

Düzce’de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Düzce’de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Düzce’de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Düzce’de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor

Düzce'de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri, ortalama 3 ay önce bir evin asansör boşluğuna sıkışan kedi yavrusunu kurtardıktan sonra sahiplendi.

Kediye “Minik” ismini veren ekipler, hayvanı biberonla besleyerek büyüttü.

Kısa sürede yeni yuvasına alışan kedi, sevimli hareketleriyle neşe kaynağı halini aldıği personelden bir an olsun ayrılmıyor.

20’DEN FAZLA KEDİYİ YUVA SAHİBİ YAPTILAR

İtfaiye müdürü Mehmet Ali Kahraman, asansör boşluğundan kurtardıkları kedi yavrusunu sahiplenerek bakımını üstlendiklerini dile getirdi.

Yıl boyunca bu tür kurtarma görevlerinden fazla sayıda yaptıklarını dile getiren Kahraman, bu hayvanları, eğer sahipli değillerse müdürlüğe getirerek belli bir süre baktıktan sonra sahiplendirdiklerini anlattı.

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #1

Kahraman, 20’den fazla kediyi yeni yuvaya kavuşturduklarını altını çizerek, “Vatandaşlar, ‘Biz bakmak istiyoruz.’ diyor. Bazen olay yerinde görüyorlar ve sahipleniyorlar. Kendi baktıklarımız var. Bizler de sosyal platform üzerinden ‘Kedilerimiz var, sahiplenmek isteğe göre bekleriz’ tarzında paylaşımlar yapıyoruz. Biraz baktıktan sonra vatandaşlardan sahiplenme talebi oluyor; bir yandan seviniyor, bir yandan ayrıldığımız için üzülüyoruz.” diye konuştu.

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #2

“MİNİK DE BİZİMLE OLMAKTAN MUTLU”

Yaklaşık 3 ay önce asansör boşluğundan kurtardıkları kedi yavrusunu da sahiplendiklerini aktaran Kahraman, şöyle devam etti:

“Bu ufak kedimiz İtfaiye Müdürlüğüne geldiğinde yabaniydi, bizden kaçıyordu. Arkadaşlarımız elleriyle besliyor, bizi benimsemeye başladı. 3 vardiyada çalışan dostlarımızı tanıyor. Minik, buraya çok alıştı. Arkadaşlarımızla itfaiye araçlarına biniyor, soyunma odalarına giriyor, yazı işlerinin olduğu odaya çıkıyor. O da burada olmaktan çok mutlu.”

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #3

“ARAÇLARINIZIN KAPUTUNU KONTROL EDİN”

Kahraman, havaların soğumasıyla araçların motor bölümleri sıcak olduğu için kedilerin buralara sığındığına tasvir ederek, sürücülere araçlarını çalıştırmadan kaputu kontrol etme çağrısında bulundu.

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #4

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #5

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #6

Düzce de itfaiyenin kurtardığı kedi, yanlarından ayrılmıyor #7

Başa dön tuşu