Ekonomi Haberleri

Edirne’de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor

Edirne’de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Edirne’de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Edirne’de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Edirne’de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor

Edirne'de tarihi çarşılarda yılbaşı hareketliliği yaşanıyor

Edirne’deki tarihi çarşılarda yılbaşı bundan dolayı alışveriş hareketliliği yaşandı. Yurt içi ve yurt dışından kenti ziyarete gelenler ve Edirneliler tarihi çarşılardan alışveriş yapıyor. Kentte bunun bunun yanında armağanlik eşya ve kuru yemiş dükkanlarında da doluluk yaşandı.

ARASTA ÇARŞISI’NDA YILBAŞI YOĞUNLUĞU

Tarihi Arasta Çarşısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Bayrak, her sene olduğu gibi bu sene da yılbaşı hareketliliği meydana geldiğinı dile getirdi.

Tarihi çarşılardaki ürün fiyat aralıklarının uygun olduğunu söyleyen Bayrak, “2021 hem iyi hem kötü geçti fakat Allah önce sağlık versin. Tüm insanlara sağlık sıhhat diliyorum. Allah herkesi koronavirüsten korusun. Birkaç süredir Bulgaristan’dan ziyarete gelip alışveriş yapıyorlar. İşlerimiz çok yüksek derecede arttı diyemeyiz fakat çok şükür. Edirne’den ve yurt içinden gelen vatandaşlarımız da alışveriş yapıyor.” dedi.

Edirne

“BEDESTEN ÇARŞISI’NDA HAREKETLİLİĞİN HAFTA SONUNA KADAR SÜRMESİ BEKLENİYOR”

Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı da yılbaşı hareketliliğinin hafta sonuna kadar süreceğini altını çizerek, “Hem yerli Edirneli halkımızdan kaynaklı hem de yurt dışından gelenler bir canlılık getirdi çarşımıza. İşlerimiz çok kötü değil, çarşılarımızda fiyatlar artmadı, etiketler değişmedi. Bir ay önceki fiyat aralıklarımızın aynısı.” diye konuştu.

Edirne

“FİYATLARIMIZ DEĞİŞMEDİ”

Esnaf Erkan Güler ise yoğunluktan tatmin olduklarını dile getirdi. Tarihi çarşılardaki iş yerlerinde fiyat etiketlerinin değişmediğini dile getiren Güler, yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Edirne

Edirne

Edirne

Başa dön tuşu