Gündem

EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar

EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar , ekonomi haberleri bölümümüzde EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar

EKPSS tercih kılavuzu 2022: EKPSS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte kadro dağılımı ve şartlar

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-EKPSS) sonuçları ve kura usulüyle bazı kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yapılacak engelli kamu personeli yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzu yayınlandı.

Kılavuzun yayına girmesinın ardından kamu kurumlarında çalışmak isteyen engelli vatandaşlar, 2022 EKPSS tercih başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili bilgi almak için araştırmalarına başladı.

Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2022 EKPSS tercih kılavuzuyla birlikte kadro dağılımı ve başvuru şartları da belirlendi.

Henüz tercihlerini yapmamış olan adaylar, kılavuzda bulunan kadroları tercih edebilmeleri için 2018 yahut 2020-EKPSS’ye girmiş veya 2018-Kura yahut 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekecek.

Peki EKPSS tercih başvurusu ne zaman başlayacak ve bitecek? 2022 ÖSYM EKPSS kura tercih başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir? İşte 2022 EKPSS tercih süreci ile alakalı geniş bir şekilde bilgiler….

EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2022 EKPSS tercih kılavuzu ile alakalı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığıyla açıklama yapıldı.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ikaznca ÖSYM aracılığıyla yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 11.30’dan ibu yana aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Adaylar tercihlerini, 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri içinde yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 14 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2022 EKPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, Ek’te bulunan 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kaidelerina göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

2022 EKPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile alakalı olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kurumlar yerleştirme detaylarını, elektronik ortamda mevcut ulaşım şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet ulaşım şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM Çağrı Merkezinden (444 67 96) ulaşım şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

Başa dön tuşu