Kripto Haberleri

“El Konulabilir” Ünlü Yatırımcı, Altın Öngörülerini Paylaştı!

“El Konulabilir” Ünlü Yatırımcı, Altın Öngörülerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için “El Konulabilir” Ünlü Yatırımcı, Altın Öngörülerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “El Konulabilir” Ünlü Yatırımcı, Altın Öngörülerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“El Konulabilir” Ünlü Yatırımcı, Altın Öngörülerini Paylaştı!

Kıdemli yatırımcı Mark Mobius verdiği bir röportajda, korona virüs pandemisiyle savaşmak için benzeri görülmemiş teşvikin ardından para birimlerinin devalüe edileceği için yatırımcıların altın portföyünün %10’una fiziksel olarak sahip olması gerektiğini dile getirdi.

Mark Mobius: Hemen erişebileceğiniz fiziksel altına sahip olmak çok, çok iyi olacak

Franklin Templeton Investments’ta otuz yılı aşkın bir süre sonra Mobius Capital Partners’ı kuran Mark Mobius, bu etapta portföyün %10’u fiziksel altına konulmalı görüşünü savunuyor. Ünlü yatırımcı bunun bunun yanında şu değerlendirmeyi yapıyor:

Basılan olağanüstü miktarda para arzı göz önüne alındığında, küresel para birimi devalüasyonu gelecek yıl bi hayli mühim olacak.

Altın

Altın fiyatı, geçen sene korona virüs pandemisinin güvenli varlıklara kaçışı teşvik etmesiyle rekor düzeyye yükseldi. Lakin aşıların piyasaya sürülmesiyle o zamandan beri geri çekildi. Krizle mücadele etmek için dünya çapındaki merkez bankaları ve hükümetler, benzeri görülmemiş bir parasal ve mali teşvik dalgasını serbest bırakarak, Federal Rezerv ve başka yerlerdeki bilançoları güçlendirdi ve devlet maliyesini zorladı. Kriptokoin.com haberlerinden de bildiğiniz gibi kıymetli metalin uzun süredir hayranı olan Mark Mobius bir röportajda fiziksel altına sahip olmanın gerekçesi olarak şu açıklamayı yapıyor:

Hükümetin tüm altınlara el koyma tehlikesi olmadan, hemen erişebileceğiniz fiziksel altına sahip olmak çok, çok iyi olacak.

Küresel altın destekli holdingler hesabı son 12 ayda %8.5 düştü.

Altın binlerce senedir çok kıymetli bir emtia olarak kabul ediliyor ve altın fiyatı dünya çapındaki finans piyasalarında geniş çapta takip ediliyor. Bilindiği üzere en sıklıkla ABD Doları cinsinden işlem gören altın fiyatı, hisse senetleri ve tahviller düştükçe artma eğilimindedir. Genlikle yatırımcılar altını, güvenli liman olarak görürler. Yazının yazıldığı sıralarda ons başına 1.810 dolar civarında işlem gören spot altın, hemen hemen bir yıl önce 2.075 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek düzeysine ulaştı. Altın fiyatı, yılbaşından bugüne %4’ten fazla değer kaybederken, küresel hisse senetleri rekora yakın seyrediyor ve bu arada Fed teşviki azaltmak için bir strateji belirliyor.

Altın
Kaynak: Goldprice

Analistlere göre, hisse senetlerinde devam eden güç sebebiyle yatırımcılar, altın destekli borsada işlem gören fonlardan uzaklaşıyor. Bloomberg aracılığıyla derlenen verilere göre, küresel altın destekli holdingler hesabı son 12 ayda %8.5 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu