Kripto Haberleri

El Salvador Başkanı Bukele’den BTC tahmini: 100 bin dolar olacak

El Salvador Başkanı Bukele’den BTC tahmini: 100 bin dolar olacak, kripto para haberleri bölümümüzde El Salvador Başkanı Bukele’den BTC tahmini: 100 bin dolar olacak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. El Salvador Başkanı Bukele’den BTC tahmini: 100 bin dolar olacak ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

El Salvador Başkanı Bukele’den BTC tahmini: 100 bin dolar olacak

Ülke olarak Bitcoin’i resmi ödeme birimi kabul eden, Bitcoin fonu kurarak kârını sosyal projelere harcayan, Bitcoin şehri kurma sözü veren ve piyasa her düştüğünde dipten Bitcoin toplayarak gönüllerde taht kuran El Salvador başkanı Nayib Bukele yeni yıl için tahminlerde bulundu.

Bitcoin yeni yılda ne kadar olacak?

Bukele ilk günlerini yaşadığımız 2022 yılı için bi hayli umutlu ve kripto para dünyası yönünden güzel gelişmelerin yaşanacağına inanıyor. Benimsenme oranlarının artması ile tahminlerine göre Bitcoin fiyatı 100 bin dolar düzeysine çıkacak. Bu da mevcut durumun iki katından fazla artması manasına geliyor. Bukele bunun bunun yanında bu sene iki ülkenin daha resmi ödeme birimi olarak Bitcoin’i kabul etmesini bekliyor. 

Hazineye toplamda 1370 Bitcoin alan Bukele buradan elde edilen kâr ile bir hayvan hastanesi ve okul olmak üzere sosyal projelere katkı yaptı. Bukele bunun bunun yanında her alış verişin Bitcoin ile gerçekleştirildiği bir şehir de kurmak istiyor. 

Diğer bir proje ise Volcano tahvilleri ve Bitcoin olarak yatırımınızın 5 yıl boyunca değerlendirilmesini amaçlıyor. Bitcoin şehri bu Volcano tahvilleri ile desteklenecek ve bu sene tahvillere aşırı talep olması bekleniyor. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu